عمومی

شهادت شهدای خدمت آزمونی برای صبر ما، در مسیر باورهای انقلابی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

ماموستا محمدصالح حاجی هاشم آبادی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین، اظهار کرد: با قلبی سرشار از ایمان و تسلیم در برابر قضا و قدر الهی، ما خبر حادثه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت ناباورانه رئیس جمهور مردمی و همراهان ایشان را دریافت کردیم.

وی افزود: این مصیبت وارده، آزمونی برای صبر و استقامت ما در مسیر ایمان و باورهای اسلامی و انقلابی است.

ماموستا حاجی هاشم آبادی ادامه داد: به عنوان خادمی از خدمتگزاران دین مبین اسلام و به نمایندگی از جامعه روحانیت و مردم قهرمان شهرستان پیرانشهر، شهادت این عزیزان را به رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران اسلامی و خانواده‌های معزز شهدا تسلیت عرض نموده و علو مقام برای آن عزیزان مسئلت می‌نمایم.

وی گفت: لازم می‌دانم یاد آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز، امیرعبداللیهان وزیر محترم امور خارجه و استاندار آذربایجان شرقی و مسئول تیم حفاظت و همراهان دیگر را گرامی بدارم.

آیت‌الله رئیسی، رجایی دیگری بود

امام جمعه سردشت نیز با تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهانش گفت: آیت‌الله رئیسی، زندگی بی آلایش و به دور از کاخ نشینی داشت و به عبارتی رجایی دیگری بود.

ماموستا محمد واوی افزود: آیت الله رئیسی خدمت به مردم را سرلوحه کارخود قرار داده و بر اساس آن به میان مردم رفته و از نزدیک پای حرفشان نشسته و صحبتهایشان را می‌شنید.

وی ادامه داد: خدمت به مردم، ایشان را بزرگ کرده بود؛ او همانند طبیب دواری به محروم‌ترین مناطق کشور رفته و پای صحبت‌های مردم می‌نشست.

شهادت و فقدان آیت الله رئیسی واقعاً ضایعه و خسران بزرگی است

امام جمعه سردشت اضافه کرد: آیت الله رئیسی به محروم‌ترین و دور افتاده‌ترین نقاط کشور رفته و در خانه‌های گلی نشسته و با تواضع به درد دل مردم گوش می‌داد.

ماموستا واوی اظهار کرد: در عرصه دیپلماسی منطقه‌ای هم ضمن حفظ منافع کشور تغییر و تحولی در منطقه، خاورمیانه و کشورهای همجوار ایجاد کرد.

وی گفت: از اوایل انقلاب تاکنون شهدای بی شماری تقدیم شده، شخصیت‌ها و رؤسای جمهوری نظیر شهیدان رجایی و باهنر و هرکدام به فرموده امام راحل یک امت بودند.شهادت و فقدان آیت الله رئیسی واقعاً ضایعه و خسران بزرگی است که دل تمام ملت ایران و حتی مردم جهان را به درد آورد.

امام جمعه سردشت اضافه کرد: عملاً ایشان با رفتار و حرکتشان درس بزرگی دادند؛ او بهترین مسئول و رئیس جمهوری بود که در خدمت رسانی به مردم آرامش نداشت و شب و روز در تلاش بود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نائل شد.

دکمه بازگشت به بالا