فرهنگ و هنر

یادآوری روز شیرین حضور آیت الله رییسی در کنار رادیویی‌ها

این روزها مردم ایران سوگوار رئیس جمهور شهیدشان هستند. در این بین، رادیویی‌ها هم در حال و فضایی مشابه هموطنان خود، درباره حس و حالشان از سانحه تلخ صحبت کرده‌اند که در زیر می‌خوانید:

به گزارش دانا نیوز، سید مرتضی کاظمی دینان، مدیر رادیو فرهنگ می‌گوید: از همان ‌ساعات اولیه که خبر گم‌ شدن بالگرد رییس جمهور و همراهان ایشان رسید همراه مردم عزیز ایران برای سلامتی ایشان دعا می کردیم اما هر چه زمان بیشتر می گذشت جوانه های امیدمان می پژمرد و با قطعی شدن این خبر حالت غم همراه با غبطه داشتم. غم از این جهت که مردانی بزرگ و خدوم و پرتلاش را کشورمان از دست داده و غبطه از این جهت که ایشان به اعلا درجه انسانی یعنی مقام شهادت در راه خدمت به مردم رسیدند. اگر بخواهیم از شهید آیت الله رییسی بگوییم ایشان رییس جمهوری مردمی بود و برای خدمت به مردم‌ و محرومان اهتمام می‌ورزید و این خدمتگزاری و مردمی بودن از بارزترین ویژگی‌های ایشان بود. ایشان در مواجهه با هنرمندان به ویژه اهالی صداوسیما بسیار نگاه وسیع و دقیقی داشتند و به اثرگذاری و اهمیت رسانه و زحمات اهالی رسانه، واقف بودند. او خادم ملت بود و شهید خدمت شد. سال گذشته زمانی که برای بازدید از معاونت صدا آمدند روز شیرین و بیادماندنی‌ای بود و مهربانی، صبوری و دقت ایشان در برخورد با همکاران، برایم بسیار جالب توجه و ارزشمند بود. راه ایشان روشن است.

کامبیز نقاش، مدیر گروه بهداشت روان و سلامت معنوی رادیو سلامت در این زمینه اظهار می‌کند: شهادت رئیس جمهور عزیزمان و همراهان گرامیشان را خدمت مقام معظم رهبری و خانواده معزز انها تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم. من از لحظه‌ای که خبر را شنیدم دست به دعا برداشتم و خواستار سلامت رئیس جمهور و همراهانشان شدم اما خبر شهادتشان رسید. شهادت تقدیر مردان بزرگ و جهادگران راه خداست. ایشان نگاه ویژه‌ای به هنر و رسانه داشتند. شهید آیت الله رئیسی، خادم امام رضا، خادم ملت ایران و شهید خدمت بود.

ژاله اکبری، گوینده رادیو اقتصاد می‌گوید: متاسفانه زمانی که خبر شهادت شهید آیت الله رییسی را شنیدیم، اجرای برنامه زنده بسیار سخت شد. اجرای برنامه در این لحظات و مناسبت‌ها علاوه بر استرس که ذات برنامه‌های زنده است، فشار مضاعفی برای ما دارد زیرا به عنوان یکی از اصحاب رسانه با وجود غم و اندوه سنگین باید ناراحتی و احساس خودمان را کنترل کنیم که انرژی مضاعفی از گوینده می‌گیرد. اجرای این برنامه‌ها بسیار سخت است و ما همگی در استودیوی رادیو اقتصاد متاثر و ناراحت بودیم. اگر بخواهیم از ویژگی های بارز رئیس جمهور شهید و مواجهه ایشان با هنرمندان و نگاهشان به هنر و رسانه بگوییم، همان‌طور که از عکس‌ها، نشست‌ها، فیلم ها و جلسات متعددی که موجود است مشخص است، ایشان ارتباط خوبی با اهالی رسانه داشتند و اساسا این ارتباط خوب باعث شده بود فعالیت‌ها، تلاش‌های ایشان و هیات دولت خیلی خوب بازتاب داشته باشد. من شهید جمهور را یک رییس جمهور مردمی و دلسوز می‌دانم. در ارتباط با رادیوی ما که رادیو تخصصی اقتصاد است، باید بگویم که نقاط عطف فعالیت‌های ایشان، سفرهای استانی با بازدهی بالا بود که فقط در حد یک سفر تشریفاتی نبود، بلکه راه‌اندازی و احیای کارگاه‌های راکد در سراسر کشور بود که با جدیت پیگیری می‌کردند و رادیو اقتصاد این فعالیت‌های ایشان را به لحاظ رسانه‌ای پوشش می‌دادند. همچنین فعالیت‌های دانش بنیان و کارهای قابل دفاع و قابل ستایش معاونت علمی پژوهشی رییس جمهور و حمایت از دانشمندان جوان در حوزه دانش بنیان از نقاط عطف این دولت بود. اگر بخواهم ایشان را در یک جمله توصیف کنم باید بگویم که شهادت به حق برازنده ایشان بود چرا که ایشان شهید خدمت بودند. 

گیتی محمدی، گزارشگر رادیو ایران چنین اظهار می‌کند: حادثه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت ناباورانه رئیس جمهور عزیزمان و همراهانشان باعث تاثر و تاسف مردم ایران شد. از ویژگی های برجسته رئیس جمهور شهید، تواضع و فروتنی ایشان بود. به یاد دارم سال گذشته ایشان به صدا و سیما آمدند و از نزدیک شاهد تلاش‌های همکاران رادیو بودند. ایشان در بخشی از بازدید سری به استودیوی رادیو ایران زدند که جمعی از پیشکسوتان هم حضور داشتند. من هم گوشه‌ای از استودیو ایستاده بودم و تلاش داشتم تا با ایشان صحبت کنم. ایشان به گرمی و با تواضع پذیرفتند و خطاب به ما گفتند که فلسفه آمدنشان این است که از رادیویی ها قدردانی کنند. در مجموع از آن روز برای من خاطره زیبایی به جا ماند. 
 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا