فرهنگ و هنر

کرمان پایتخت معدنی و گردشگری کشور شود

دانا نیوز/کرمان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به ظرفیت‌های این خطه گفت: کرمان می‌تواند پایتخت معدنی و گردشگری کشور باشد.

سیدمهدی طبیب زاده صبح امروز ۲۷ اردیبهشت ماه در پنل تخصصی توسعه صنعت گردشگری در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان «کرمان آیدکس ۲۰۲۴» اظهار کرد: به دنبال این هستیم که کرمان منطقه رویدادمحور باشد و می‌تواند پایتخت معدنی و گردشگری کشور باشد اما به لحاظ زیرساخت‌های گردشگری بسیار ضعیف است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان ادامه داد: باید تصمیم جدی برای توسعه هتل سازی و ناوگان هوایی استان کرمان گرفته شود تا مشکلات اقامتی و پروازی نداشته باشیم.

به گزارش دانا نیوز، سرمایه‌گذاران در این پنل تخصصی قول مساعد دادند احداث دو هتل پنج ستاره در استان کرمان احداث شود.

هم چنین محمدحسین تجلی معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این نشست به چالش‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان پرداخت و گفت: اراده انسان‌هاست که یک منطقه و یک کشور را می‌سازد.

وی با بیان این مطلب که گردشگری نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، تصریح کرد: باید بر روی افراد، محیط(استان کرمان) و تامین رفاه سرمایه‌گذاری کرد تا این صنعت رونق یابد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان ادامه داد: در سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به سرمایه‌گذاران این حوزه از محل تبصره ۱۸ داده شده است.

وی با اشاره به اشتغال حوزه گردشگری تصریح کرد: پیش بینی اشتغال استان کرمان در سال جاری در حوزه گردشگری حدود ۱۳۶۸ نفر است.

تجلی بیان کرد: برخی از سرمایه‌گذاران نمی‌دانند روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کنند و این گاهی به دلیل عدم اطلاعات سرمایه‌گذار است. هم چنین ورود شرکت‌های بزرگ مالی در حوزه گردشگری، باعث توسعه صنعت گردشگری می‌شود.

به گزارش دانا نیوز، سمانه یوسفی مدیرعامل یکی از گروه‌های هتل‌های بین المللی نیز در این نشست اظهار کرد: گردشگری در ایران صنعت مظلومی است و در کشورهای پیشرفته یک ضلع توسعه، گردشگری است.

وی ادامه داد: گردشگری استان کرمان با وجود داشتن جاذبه‌های ثبت جهانی یونسکو، زیرساخت‌های طبیعی، پنج فرودگاه، بیشترین سهم بالا در تولید ناخالص کشور و … بسیار مظلوم است و در مثلث گردشگری خارجی قرار ندارد.

یوسفی گفت: صنعت گردشگری بدون اتحاد وزارتخانه ‌های صنعت، معدن و تجارت، نیرو، اقتصاد، میراث فرهنگی و مسئولان مناطق رونق نخواهد یافت.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا