نجات جان ۲۶۵ فرزند سقط در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز استان چهارمحال وبختیاری، سرهنگ پاسدار کبیری در تشریح این خبر اظهار داشت: اجرای طرح نفس و راه‌اندازی مراکز مردمی برای ترویج فرهنگ مقابله با سقط جنین از جمله اقدامات ارزشمند و شاخص استان در راستای افزایش جمعیت بوده است.

وی افزود:‌ به دنبال فعالیت این مراکز از سال ۱۴۰۱ تاکنون تعداد ۲۶۵ نفر از تصمیم سقط جنین منصرف شده اند.

سرهنگ پاسدار کبیری اضافه کرد: حمایت های تخصصی شامل ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان نظیر ویزیت متخصصین، خدمات آزمایشگاهی و سونوگرافی و …خدمات مشاوره روانشناسی خانواده، زوجین و مشاوره عقیدتی و فقهی و حمایت های مالی شامل تهیه و توزیع اقلام مصرفی و بسته های معیشتی همچنین تهیه لباس نوزاد و سیسمونی و … از زمان مراجعه به مرکز تا دو سال پس از تولد نوزاد ادامه دارد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: مراکز نفس استان در سه حوزه‌ شناسایی، حمایت و فرهنگ سازی با مشارکت خیرین نیک اندیش خدمات رایگان ارائه می‌کنند.

وی مشاوره خانواده ها، ارتباط چهره به چهره با مداخله گران تخصصی و غیرتخصصی در حوزه اسقاط جنین و کلیه گروه‌های بهداشتی، درمانی و بهورزان، از دیگر خدمات مراکز نفس در راستای فرهنگ سازی و مقابله با سقط جنین در استان دانست.

سرهنگ پاسدار کبیری خاطر نشان کرد: هر یک از افراد جامعه در صورت اطلاع از اینکه مادری تصمیم به سقط دارد می‌تواند با تلفن گویای مرکز نفس به شماره ۳۳۳۴۹۰۹۷-۰۳۸ تماس بگیرد تا خدمات مرکز برای مادر انجام شود.

سرهنگ پاسدار کبیری یادآور شد: در حال حاضر ۱۲ مرکز مردمی نفس در سطح شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری فعال است.

به گفته وی؛ پیش بینی شده تعداد این مراکز در سطح شهرستان ها افزایش یابد.

دکمه بازگشت به بالا