عمومی

لزوم آشنایی نسل جدید با دستاوردها و برکات سفر رهبری به کردستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، اسماعیل زارعی‌کوشا صبح چهارشنبه در مراسم بهره‌برداری از مجتمع فرهنگی شهدای سنندج اظهار کرد: مردم کردستان از ارادتمندان اهل بیت هستند و شیعه و سنی اعتقاد زیادی به امام رضا (ع) دارند و به این امام همام متوسل می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: سفر تاریخی مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه ۸۸ نقطه عطفی در تاریخ استان بود و باید دستاوردهای سفر رهبری به استان بخوبی تبیین شود.

استاندار کردستان یادآور شد: بسیاری از نسل‌های جدید امروزی به ویژه دهه ۸۰ و ۹۰ شناختی از شرایط کردستان در قبل از سفر مقام معظم رهبری به استان ندارند و نیاز است مسؤولان استان وضعیت توسعه‌ای استان را قبل و بعد از سفر رهبر معظم انقلاب به این استان برای آنها تشریح کنند.

زارعی کوشا عنوان کرد: تلاش برای احداث پروژه فرهنگی هنری شهدای شهرداری سنندج امری ستودنی است و استان فرهنگی کردستان به ویژه در شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان به چنین فضاهایی نیاز دارد و امیدواریم مجتمع فرهنگی هنری شهدای شهرداری سنندج به پاتوقی برای فعالان عرصه فرهنگ و هنر تبدیل شود و شاهد حضور هنرمندان و تربیت استعدادهای توانمند در این حوزه باشیم.

وی اضافه کرد: شهرداری نهادی عمومی غیردولتی است، ما در دستگاه‌های دولتی هرچه مشکل داشته باشیم می‌دانیم حقوق پرسنل به موقع پرداخت می‌شود، اما در شهرداری خدمت به مردم، انجام خدمات شهری و تأمین حقوق و مزایای پرسنل دغدغه بوده و کار در این نهاد شهری سخت است.

استاندار کردستان همچنین به بافت شهر سنندج و ضرورت توجه بیشتر به توسعه آن پرداخت و یادآور شد: شهر سنندج از جمله شهرهایی است که بافت ناکارآمد و حاشیه زیادی دارد تا جایی که در مجموع استان بیش از ۳۵ درصد آن بافت ناکارآمد دارد و براتی توسعه آن نیاز به اقدامات جهادی است.

وی گفت: ۳۵ درصد بافت شهری تاریخی، فرسوده و ناکارآمد است و نیازمند احیا و بازسازی است.

زارعی کوشا احداث پارک‌های بزرگ در نقاط مختلف سنندج را اقدامی ارزشمند از سوی مدیریت شهری برای خدمت عادلانه به مردم دانست و بیان کرد: مدیر باید به نحوی کار کند که عموم مردم رضایت داشته باشند و این طبیعی است، که بعضی افراد سودجو که منافع خود را در خطر می‌بینند صدا و جیغ بنفش‌شان در بیاید.

دکمه بازگشت به بالا