ورزشی

هفته بیست و هفتم لیگ برتر| استقلال – فولاد؛ نبرد قهرمانی و بقا و بازی ۶ امتیازی در اهواز

آفتاب‌‌نیوز :

سه مسابقه باقی مانده هفته بیست و هفتم در حالی فردا برگزار می‌شود که در قعر جدول نیز حساسیت به اوج رسیده و فاصله امتیازی آخرین تیم جدول با سه تیم دیگر فقط ۲ امتیاز است در صدر جدول هم رقابت قهرمانی بین دو تیم استقلال و پرسپولیس همچنان ادامه دارد و فعلا سرخپوشان با برد هوادار صدرنشین هستند، اما در صورت پیروزی استقلال، آبی پوشان صدر را پس می‌گیرند 

نگاهی به این سه مسابقه می‌اندازیم.

ذوب آهن اصفهان – پیکان تهران؛ فرار از منطقه خطر در نصف جهان؟

هر دو تیم دو شکست متوالی در لیگ برتر داشته ند البته ذوبی‌ها با ۳۳ امتیاز با خیالی آسوده دررده نهم جدول لیگ ایستاده اند و اگر سومین باخت متوالی را هم متحمل شود نهایتا یک پله در جدول لیگ سقوط می‌کند، اما در صورت پیروزی شانس رسیدن به رتبه هفتم جدول را هم دارد.

پیکان، اما به منطقه خطر رسیده و اگر در این بازی هم امتیاز نگیرد ممکن است یک پله دیگر هم سقوط کند و سیزدهم شود بنابراین عنایتی به دنبال گرفتن حداقل تک امتیاز خواهد بود تا دست خالی اصفهان را ترک نکند.

ذوب آهن دچار مشکلات مالی شده و حتی برخی بازیکنان به نشانه اعتراض می‌خواستند در تمرینات شرکت نکنند، اما از پیکان خبر حاشیه‌ای به گوش نمی‌رسد به جز انتقاد شدید رضا عنایتی بعد از باخت خانگی هفته گذشته مقابل آلومینیوم که بازیکنانش را به بی انگیزگی متهم کرد.

بازی رفت دو تیم بدون گل به پایان رسید

استقلال خوزستان – نساجی مازندران؛ نبرد ۶ امتیازی قعرنشینان

این بازی ۶ امتیازی قعر جدول است و تیم برنده تا حد زیادی از منطقه خطر فرار خواهد کرد و تیم بازنده یک قدم به سقوط نزدیک‌تر خواهد شد. استقلال خوزستان ۴ هفته است شکست نخورده، ولی سه مساوی پیاپی کسب کرده که البته مساوی آخر مقابل سپاهان ارزشمند بود. نساجی مازندران هم بعد از دو برد متوالی مقابل پرسپولیس در خانه شکست خورد تا همچنان درگیر بقا در لیگ برتر بماند.

مالک باشگاه نساجی اعلام کرده قصد دارد هواداران تیم را با ۴ فروند هواپیما به اهواز اعزام کند و روی سکو‌ها نیز تماشاگران متعصب دو تیم برای برد تیم شان سنگ تمام خواهند گذاشت.

مساوی دو تیم به سود صنعت نفت و فولاد خوزستان خواهد بود. بازی رفت را استقلال خوزستان یک بر صفر برده است

استقلال – فولاد خوزستان؛ جدال قهرمانی و بقا

استقلال ۵۷ امتیازی برای رسیدن به قهرمانی فصل نیاز به ۴ برد دارد تا بدون هیچ، اما و اگری جام را به دست آورد. قطعا با یکدست شدن فضای باشگاه و تیم استقلال، شرایط برای جواد نکونام مهیاتر از همیشه است و حداقل او دیگر از مدیریت باشگاه گلایه نمی‌کند.

آبی پوشان این هفته میزبان تیم سابق نکونام هستند تیمی که با این مربی طعم قهرمانی را هم چشیده، اما اکنون فولاد در قعر جدول و رتبه پانزدهم برای بقا تلاش می‌کند. فولاد با ۱۶ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد بنابراین گل زنی به استقلال با دفاع آهنینی که دارد سخت‌ترین کار ممکن است!

فولاد در ۵ هفته اخیر فقط دو امتیاز گرفته و روی خط ناکامی و شکست گام برمی دارد با این حال عبدالله ویسی قول داده که تیم را در لیگ برتر حفظ کند! آخرین برد فولاد مقابل استقلال در تهران مربوط به ۱۰ سال پیش است و در سال ۱۳۹۳ قرمزپوشان اهوازی با گل سروش رفیعی استقلال را شکست دادند.

بازی رفت دو تیم بدون گل به پایان رسید نتیجه‌ای که عبدالله ویسی امیدوار است بتواند آن را تکرار کند، زیرا فولاد بدون ویسی از استقلال امتیاز گرفته بود.

دراین دیدار قطعا استقلال منتظر حمله حریف نخواهدبود و ابتکار حمله در دست شاگردان نکونام است بخصوص حالا که دو خارجی این تیم یعنی ماشاریپوف و بلانکو در اوج آمادگی و گلزنی برای تیم شان هستند و فولاد روز سختی را در ورزشگاه آزادی تجربه می‌کند و می‌داند در صورت شکست کارش برای بقا سخت‌تر از همیشه خواهد بود. استقلال هم می‌خواهد همچنان صدر نشین مقتدر لیگ باقی بماند.

موعود بنیادی فر چهارمین قضاوت فصل را برای استقلال انجام می‌دهد و در سه دیدار قبلی استقلال دو بازی را برد و یک بازی دربی هم مساوی تمام شد.

#استقلال #فولاد #لیگ‌برتر

برنامه لیگ برتر و اسامی داوران

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

ذوب آهن – پیکان ساعت ۱۸:۱۵

داور: امیر عرب براقی کمک ها: حسن ظهیری، محمدصالح عرب آبادی و حسین امیدی ناظر: البرز حاجی پور

????استقلال خوزستان – نساجی مازندران ساعت ۱۹:۳۰

داور: پیام حیدری کمک ها: فرهاد مروجی، فرهاد فرهادپور و یعقوب آشوری ناظر خداداد افشاریان

????استقلال تهران – فولاد ساعت ۱۹:۳۰

داور: موعود بنیادی فر کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمد عطایی و سعاد وفاپیشه ناظر: اسماعیل صفیری

دکمه بازگشت به بالا