عمومی

بهره‌مندی بیش از ۶۰۰ خانوار شهرستان خنداب از خدمات کاروان سلامت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علیرضا شهرجردی گفت: بیش از ۲۸۰ خانوار از اهالی روستای درمن و ۳۰۰ خانوار روستاهای اطراف در شهرستان خنداب از خدمات طرح نذر خدمت بهره‌مند شدند.

وی افزود: کاروان سلامت نذر خدمت در روستای درمن با حضور ۱۲۰ نفر از دانشجویان جهادگر قرارگاه جهادی مهاجر و با همکاری جمعیت هلال احمر استان مرکزی در عرصه‌های پزشکی، دندانپزشکی، فرهنگی و عمرانی به مدت ۲ روز برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی بیان کرد: در ادامه کاروان سلامت که در آذرماه سال گذشته در این منطقه برگزار شده بود، کاروان سلامت تخصصی در مدرسه ساجدین روستای درمن استقرار یافت و در مدت ۲ روز برنامه‌های درمانی در حوزه‌های پزشک عمومی، دندانپزشکی، مامایی، مشاوره روانشناسی و توزیع دارو به صورت رایگان انجام شد و تست‌های غربالگری قند و فشارخون با همکاری پزشکان، کارشناسان و اعضای متخصص داوطلب هلال احمر، از مراجعه کنندگان گرفته شد.

شهرجردی ادامه داد: استقرار یونیت‌های دندانپزشکی در این مدت از مهمترین اقدامات صورت گرفته بود و خدمات تکمیلی دندانپزشکی به بیماران روستای درمن و روستاهای مجاور ارائه گردید و مراجعه کنندگان تحت پوشش خدمات درمانی قرار گرفتند.

وی با اشاره به بهره گیری ۶۰۰ خانوار خندابی از خدمات کاروان سلامت گفت: جمعیت هلال احمر استان مرکزی با تأمین لجستیک و حمل‌ونقل یونیت‌های دندانپزشکی، چادرهای امدادی استقرار تیم‌های درمان و تأمین دارو به ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون ریال در این طرح مشارکت داشت.

حضور پزشکان جهادگر در مناطق کم درآمد سبب کاهش هزینه‌های درمانی شد

بهره‌مندی بیش از ۶۰۰ خانوار شهرستان خنداب از خدمات کاروان سلامت

فرماندار شهرستان خنداب نیز ضمن تقدیر از اقدام انسان دوستانه به جهت برگزاری کاروان سلامت در روستای درمن گفت: استقرار کاروان‌های سلامت در مناطق کم برخوردار در راستای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به شهروندان این مناطق از اقدامات ارزشمند جمعیت هلال احمر و گروه‌های جهادی است.

رضا احدی افزود: حضور پزشکان جهادگر و داوطلب در مناطق کم برخوردار ضمن کاهش هزینه‌های سبد درمانی خانوار این مناطق، سبب ارتقای سطح سلامت منطقه شده و ضریب بهره مندی ساکنین روستاهای شهرستان خنداب را بالاتر می‌برد.

وی افزود: از آنجایی که در آذرماه سال گذشته این کاروان در این منطقه به ارائه خدمت پرداخته بود، حضور مجدد این تیم باعث پوشش کاستی‌های کاروان قبلی و بهبود خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شده گردیده است که با رضایت و استقبال روستاییان روبرو شده است.

فرماندار خنداب گفت: تداوم برگزاری کاروان سلامت، علاوه بر بهبود شرایط درمانی بیماران روستانشین، باعث افزایش عدالت اجتماعی در ارائه خدمات همچنین بهبود شرایط جسمی افرادی منجر می‌شود که به جهت عدم توانایی مالی و عدم شرایط دسترسی به امکانات درمانی در مراکز استان و شهرستان هستند.

دکمه بازگشت به بالا