ویژه برنامه‌های رادیو در دهه کرامت را بشناسید

رادیو به‌مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و همچنین دهه کرامت ویژه برنامه‌هایی متناسب با این ایام تدارک دیده است.

به گزارش دانا نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، ویژه برنامه های شبکه های رادیو برای دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س) به شرح زیر است:

رادیو ایران

شبکه رادیویی ایران در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت ویژه برنامه «بهار جان» و «با کریمان» را پخش می کند.

در برنامه «بهار جان» تلاش می شود با ایجاد فضایی شادمانه به بیان معارف اهل بیت با محوریت کرامت پرداخت شود.

این برنامه از ۲۰ اردیبهشت تا میلاد امام رضا(ع) هر شب ساعت ۲۱ و ۳۵ پخش می شود. ویژه برنامه دیگر رادیو ایران برای دهه کرامت «با کریمان» است که با موضوع کرامت های انسانی با نگاه به آیات قرآن و معصومین از شنبه، ۲۲ اردیبهشت تا ولادت امام هشتم (ع) ساعت ۱۲ و ۴۰ به روی آنتن می رود.

رادیو جوان

مستند «د مثل دختر» از ویژه برنامه های رادیو جوان است که روزهای پنج‌شنبه ساعت ۲۱ و جمعه ساعت ۶ و ۳۰ پخش خواهد شد. همچنین برنامه زنده «با تو حالم خوبه» از حرم مطهر امام رضا (ع) چهارشنبه و پنج‌شنبه ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

همچنین برنامه زنده «امروز و فردا» کاری از گروه ورزش و تفریحات است که به تهیه‌کنندگی فریبرز گلبن و اجرای فاطمه امجدیان به همراه آیتم‌سازی اکرم اویسی، علیرضا طهرانی، مهدیه پهلوانی و حمید پارسا روی آنتن می رود.

رادیو تهران

شبکه رادیویی تهران به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، روز دختر و آغاز دهه کرامت با ویژه برنامه های «شمس العماره»، «باغ فیض» و «در ساحت حضور» روی آنتن می رود.

برنامه«شمس العماره» با نمایش های کوتاه طنز و با محوریت اخلاق و نقد رفتار مخاطب، قصه گویی، گزارشگری طنز و آواز خوانی پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت از ساعت ۱۷ پخش خواهد شد.

برنامه «در ساحت حضور» که جمعه ها نماز جمعه و خطبه های آن را پوشش می دهد، به مناسبت این روز زندگینامه و فضیلت زیارت حضرت و… را مرور می کند.

برنامه«باغ فیض» به صورت زنده از مشهد مقدس، رواق امام خمینی(ره) روی آنتن می رود. این برنامه از جمعه، ۲۱ اردیبهشت، به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۱ پخش می شود.

رادیو نمایش

«بخوان به نام پروانه، کریمه اهل بیت» ویژه برنامه ولادت حضرت معصومه (س) به نویسندگی و تهیه کنندگی نسیم السادات صباغان،گویندگی مهرناز شعبانی و علیرضا تابان جمعه، ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۸ صبح به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می شود. موضوع این برنامه کرامات و فضایل حضرت معصومه (س) است.

رادیو ورزش

«دختران ایران» نام ویژه برنامه رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان در روز میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) است.

در این برنامه آیتم‌های دختران ایران با پرداختن به موضوع حجاب ورزشکاران، سکوی قهرمانی نمایشی از اقتدار بانوان ورزشکار روی سکو و قهرمان امروز مادر آینده (گفتگو با مادر- دختر ورزشکار) به همراه موسیقی های شاد، متن‌های موضوعی و … پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی صدف سبحانی در روز دختر از ساعت ۹ الی ۱۲ روی آنتن رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان از طریق نرم‌افزار کاربردی ایرانصدا خواهد رفت. رادیو ورزش بانوان در روز پنجشنبه مراسم تقدیر از دختران ورزشکار را که از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در جامه‌الزهرا قم برگزار می‌شود را به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد کرد.

رادیو پیام

شبکه رادیویی پیام ویژه برنامه میلاد حضرت معصومه (س) را با نام پیام زندگی به تهیه کنندگی مجید امجدی فرد با محوریت آموزه های زندگی حضرت معصومه (س) پخش خواهد کرد.

رادیو صبا

«صبامک عیدانه و مژده که عید اومده» عنوان ویژه برنامه های رادیو صبا به مناسبت فرا رسیدن  سالروز ولادت حضرت معصومه(س) پخش می شود. این شبکه رادیویی پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت در شب میلاد حضرت معصومه(س) برنامه مخاطب محور صبامک را در فضای شادتر به صورت ویژه برنامه صبامک عیدانه روی آنتن می رود.

«مژده که عید اومده» ویژه برنامه دهه کرامت این شبکه رادیویی است که اولین قسمت آن روز جمعه ساعت ۱۰ صبح با موضوع ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر با موضوع مهربانی در قالب یک مجله رادیویی با فضای شاد پخش می‌شود.

رادیو قرآن

شبکه رادیویی قرآن هم به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) با اعزام تیم برنامه ساز از شهرهای مقدس قم و مشهد برنامه های دانا نیوز، جشنواره قرآنی صد و دانا نیوز  را از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ماه روی آنتن خواهد برد.

رادیو اقتصاد

شبکه رادیویی اقتصاد هم برنامه های «روزیِ نو»، «۹۸ و کمی بیشتر» و «گذر بازار» را به همراه یک پویش، برای مخاطبان تدارک دیده است.

برنامه صبحگاهی «روزیِ نو»، با رویکرد تبیین اصول و شاخص های سبک زندگانی حضرت معصومه(س) پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت پخش می شود. «و کمی بیشتر» جمعه، ۲۱ اردیبهشت مصادف با ولادت حضرت معصومه (س) با محوریت تکریم جایگاه شخصیت اجتماعی کریمه اهل بیت (س) در جامعه، ساعت ۱۰ روی آنتن می رود.

برنامه عصرگاهی «گذر بازار» در دهه کرامت هر روز ساعت ۱۶ با هدف ترویج فرهنگ خدمت کریمانه به عنوان مهم ترین رکن سیره رضوی، پخش می شود.

رادیو اقتصاد به مناسبت دهه کرامت پویش «نذر یک خدمت به نیت امام رضا(ع)» را برنامه ریزی کرده و از مخاطبان می خواهد خدمتی که با نیت نذر در نظر گرفته اند را در قالب متن یا صوت در سامانه های اعلام شده ارسال کنند. این پویش از روز جمعه، ۲۱ اردیبهشت همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و تا دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ادامه می یابد.

رادیو سلامت

ویژه برنامه «زیارت قبول» شبکه رادیویی سلامت همزمان با آغاز دهه کرامت از روز جمعه، ۲۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود.

این ویژه برنامه با هدف ارتقای سلامت معنوی و توجه‌به جشن های مردمی و شادی، با اجرای ندا خواجه نوری از رادیو سلامت پخش می شود وقسمت اول ان به میلاد حضرت معصومه (س)و روز دختر اختصتص دارد. این برنامه شامل بخش هایی همچون آذین بندی، سیاحت، از حرم تا حرم، از جان می بخشند، حریم حرم است.

این برنامه به تهیه کنندگی مسعود حسنی کاری از گروه بهداشت روانی رادیو سلامت است که به مدت ۱۰ روز پخش می شود.

رادیو معارف

«سلام» نام ویژه برنامه ای است که در ایام ولادت حضرت معصومه (س) از صحن امام رضای حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) به روی آنتن رادیو معارف می رود. این برنامه میدانی از شنبه، ۲۱ اردیبهشت الی دوشنبه از ساعت ۲۰ و ۱۵ به مدت ۷۵ دقیقه پخش می شود. 

ویژه برنامه «دختر خورشید» هم جمعه از ساعت ۹ الی ۱۰ از رادیو معارف پخش می شود.

در ویژه برنامه «صدای فضیلت» که به مناسبت سالگرد تأسیس رادیو معارف از ساعت ۱۵ و ۳۰ تا ۱۶ و ۴۵ در تاریخ ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت به روی آنتن می رود به صورت ویژه به موضوع ولادت حضرت معصومه (س) و بیان اوصاف آن حضرت می پردازد.

ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر از جمله موضوعات برنامه عصر جوانی است که هر روز از ساعت ۱۷ تا ۱۸ از رادیو معارف پخش می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا