تاریخ دقیق صدور مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس

آفتاب‌‌نیوز :

کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال کشور با جمع‌آوری مدرک تمام باشگاه‌های لیگ برتر در فصل گذشته و جاری قرار است ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ جلسه نخست برای صدور مجوز حرفه‌ای را برگزار کند.

در جلسه کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای قرار است مستندات مورد نیاز کنفدراسیون فوتبال آسیا برای باشگاه‌ها بررسی شود تا همان روز در خصوص تأیید یا تکذیب مدرک آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد بعضی از باشگاه‌های فعلی لیگ برتر نتوانستند مدارک خود را کامل کرده و مجوز حرفه‌ای دریافت کنند. از این رو قرار است مجوز ملی آن‌ها بررسی شود تا شرایط حضور در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی کشور را داشته باشند.

باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هم پس از واگذاری به بخش خصوصی تمام مدارک خود را ارسال کردند تا بتوانند با دریافت مجوز حرفه‌ای اجازه حضور در فصل پیش روی لیگ نخبگان و لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند.

همچنین کمیته صدور مجوز حرفه‌ای قرار است تا ۵ خردادماه درباره اعطای مجوز خود تصمیم‌گیری نهایی داشته و به AFC اعلام کند. در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف مدت ۲۱ روز از زمان اعلام فدراسیون فوتبال نکته‌ای درباره اعطای مجوز به هر یک از باشگاه‌ها داشته باشد اعلام رسمی می‌کند در غیر این صورت مجوز‌های صادرشده از سوی کمیته‌های هر فدراسیون از قاره آسیا مورد تأیید این نهاد قرار می‌گیرد.

دکمه بازگشت به بالا