نتانیاهو مانع از انعقاد توافق درباره جنگ غزه می‌شود

یکی از مسوولان ارشد کابینه رژیم صهیونیستی، نخست وزیر این رژیم را به بی‌میلی در انعقاد توافق با گروه‌های فلسطینی درباره جنگ غزه و سنگ‌اندازی در برابر امکان انجام چنین توافقی متهم کرد.

به گزارش دانا نیوز، تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز جمعه به نقل از این مسوول که نامش را فاش نکرد، گزارش کرد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اصلا نمی‌خواهد درباره جنگ غزه توافقی حاصل شود بلکه در حال ایجاد مشکلات و مانع‌تراشی است.

روزنامه رای‌الیوم نوشت این مسوول افزود امکان دستیابی به توافق با گروه‌های فلسطینی ظرف چند روز آینده وجود دارد، اما «نتانیاهو خواستار مطالعه یک توافق جامع (غیر از پیشنهاد فعلی طرف مصری) است تا روند دستیابی به توافق در حال حاضر را مختل کند.

طبق گزارش روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» عصر امروز، یک هیئت امنیتی مصری با پیشنهاد آزادی تمامی اسرای صهیونیستی در غزه، آزادی صدها اسیر فلسطینی و برقراری آتش‌بس یک ساله وارد تل‌آویو شد.

به گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی، «سرویس‌های امنیتی اسرائیل بر این باورند که این آخرین فرصت برای بازگرداندن گروگان‌ها از غزه است».

مسوول مذکور صهیونیستی گفت «سازمان امنیتی و اکثریت سطح سیاسی می‌خواهند به پیشنهاد جدید مصر چراغ سبز نشان دهند».

اما به گفته این مسوول، نتانیاهو چند ملاحظات در مورد چنین توافق موقتی داشت و درخواست بررسی یک حل و فصل جامع کرد.

این مسوول توضیحی نداد که چرا نتانیاهو این موضع را اتخاذ کرده است، اما اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نتانیاهو را به این مساله متهم می‌کند که او به «دلایل سیاسی» در دستیابی به توافق با گروه‌های فلسطینی مانع ایجاد می‌کند.

مصر، قطر و آمریکا ماه‌هاست که مذاکرات غیرمستقیم بین رژیم صهیونیستی و حماس را با هدف دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسرا بین دو طرف رهبری می‌کنند اما به دلیل رد مطالبات حماس در پایان یافتن جنگ، خروج نیروهای رژیم صهیونیستی از نوار غزه و بازگرداندن آوارگان فلسطینی به شمال غزه، این مذاکرات به نتیجه نرسیده است.

ارتش رژیم صهیونیستی از ۷ اکتبر جنگ ویرانگر غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرده است و حدود ۱۱۲ هزار کشته و زخمی برجای گذاشته است که اکثر آنها کودک و زن هستند. 

رژیم صهیونیستی با وجود صدور قطعنامه آتش‌بس فوری توسط شورای امنیت و علیرغم حضور در دادگاه بین المللی دادگستری به اتهام ارتکاب «نسل کشی» به جنگ ویرانگر خود علیه غزه ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا