برترین های کسب و کارعمومی

آموزش ریاضی برای کسب رتبه

من برای مطالعه ریاضی کنکور ریاضی، ابتدا تست های کنکور رو حل کرده و سپس سراغ تست های تالیفی اون مبحث میرفتم. بعد از حل تعدادی تست مشخص، تست های غلط و نکته دار رو جدا و هایلایت می کردم و اون مبحث رو دوره می کردم. با این ، اشکالات خودم رو شناسایی می کردم و برای برطرف کردنشون تلاش می کردم و از این نحوه خواندن درس ریاضی نتیجه قابل قبولی گرفتم.

پکیج حرف آخر برنامه‌ای دوستانه و تعاملی است و شما می‌توانید پرسش‌های خود را هر زمان که مایل بودید از پشتیبان‌های خبرۀ ما بپرسید. همچنین این برنامۀ آموزشی به‌گونه‌ای طراحی شده است که دانش‌آموزش بتوانند به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و از یادگیری مطالب موجود لذت ببرند. گرافیک و طراحی زمانی در این پکیج‌ها با کاربردهای تکنولوژیک مؤثر برای آموزش ادغام شده و برنامه‌ای منظم و سازماندهی‌شده را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

آموزش ریاضی برای کسب رتبه

اولویت من در روش مطالعه ریاضی کنکور، ابتدا یادگیری عمیق مفاهیم و سپس تمرین زیاد تستی و تشریحی بود. برای مثال من حدود 2 یا 3 تا از رو چند دور بررسی می کردم و به یک بار زدن تست ها اکتفا نمی کردم. برای درس ریاضی توجه زیادی به جزوه ی دبیر خودم داشتم و درس هر روز رو همون روز می خوندم، با این روش که جزوهام رو دوباره نویسی می کردم تا مطمئن بشم تمرین های اون روز رو کاملا یاد گرفتم.

روش خواندن ریاضی برای کنکور از نظر من شامل این مراحل بود:
1- سر کلاس درس ریاضی با دقت جزوه برداری می کردم.
2- توی خونه مباحث رو مجددا مثل یک دبیر برای خودم تدریس می کردم.
3- سپس در همون روز بعد از کلاس، مثال هایی که دبیر در کلاس حل کرده بود رو دوباره خودم حل می کردم.
4- تست های کنکور و تالیفی رو از کتاب آبی 30 سال کنکور حل میکردم تا کاملا به مباحث مسلط بشم.
5- نکات جدیدی رو که از تست ها یاد میگرفتم و هم چنین راه حل های ابتکاری خودم رو در یک دفترچه جداگانه وارد میکردم و سوال ها رو با رنگ های مختلف نشان دار می کردم. (هر رنگ به معنای میزان تسلطم به اون سوال بود)

در بسیاری از موارد مشاهده شده که سوال های کنکور به سوال های کتاب شباهت داشته اند. درس دیفرانسیل، مفهومی تر از دیگر مباحث ریاضی هست؛ برای مثال، ممکنه در یک سوال از اسم مشتق استفاده نشه، اما از مبحث مشتق در اون سوال استفاده شده باشه. بنابراین داوطلب باید مفهوم مشتق رو درک کرده باشه و بدونه که چه کاربردی داره. گاهی اوقات سوال های درس ریاضی، ظاهری پیچیده دارند و در نگاه اول فکر میکنیم که راه حل اون ها طولانیه؛ اما در بسیاری از این نوع سوال ها، میشه اون ها رو با راه حل ساده و کوتاهی حل کرد، ولی لازمۀ این کار فهمیدن مفهوم این درس هست .

فهم عمیق هر مبحث، روش صحیح مطالعه ریاضی برای کنکور هست و این تسلط کامل می تونه شما رو توی جلسه کنکور کمک بکنه. هنگام مطالعه درس ریاضی ابتدا درسنامه رو می خوندم و سپس مطالب مهم رو خلاصه نویسی میکردم. اصولی، می تونه سرعت مطالعه شما رو تا حد زیادی افزایش بده و تسلط شما رو روی این درس بیشتر کنه. بعد از اینکه هر مبحث رو خلاصه نویسی کردم، اونا رو می خوندم و بعد شروع به تست زنی میکردم. تست ها رو ابتدا به صورت مضربی میزدم و در ادامه بقیه تست ها رو پاسخ میدادم.

من برای مطالعه ریاضی کنکور ریاضی فیزیک، ابتدا جزوۀ دبیرم رو می‌خوندم، سپس تمرین‌ هاش رو حل می‌کردم و بعد تست می‌زدم. برای دیفرانسیل هم اولویتم این بود که خوب درس رو یاد بگیرم و زیاد تست بزنم. درس دیفرانسیل خیلی تعریف داره و باید به این تعریف ها کاملا مسلط بود. این خیلی مهمه که بدونیم نباید کتاب درسی رو کنار گذاشت و باید حتما اون رو مطالعه کرد. زیرا در بعضی از مباحث، مثل آهنگ تغییرات در حسابان، خیلی از اوقات خود تمرینات کتاب درسی تبدیل به تست می‌شوند. در ضمن بعضی از مباحث این درس، نیاز به مطالعه دقیق تری دارند و باید وقت بیشتری رو برای اون ها درنظر گرفت.

برای مثال، من برای تسلط بر مباحث کاربرد و مشتق، وقت زیادی گذاشتم و چند کتاب تست زدم تا بر اون مسلط شدم و تونستم درس حسابان کنکور رو جمع کنم. من خوندن مداوم و تمرین زیاد رو بهترین روش خواندن ریاضی برای کنکور تجربی برای تســلط در این درس می دونم. با تمرکز بیشتر روی تست زدن، در مدت کوتاه سعی کردم که غلط های احتمالی و دام هایی که در اثر سرعت زیاد به وجود می اومد رو پیدا کنم و اون ها رو برطرف کردم و این نحوه خواندن ریاضی برای من نتیجه بخش بود.

همونطور که گفتیم، درس حسابان یا ریاضی کنکور از درس های مهم و سرنوشت ساز کنکور تجربی و ریاضی هست. حالا که با روش خواندن ریاضی کنکور 7 تا از رتبه های برتر آشنا شدید؛ وقتشه که از این روش ها توی درس خوندن خودتون استفاده کنید. اگه هم فکر می کنید که مقاله نحوه مطالعه ریاضی کنکور می تونه به دوستتون کمکی بکنه، این مقاله رو براش بفرستید. اگر هم تجربه مشابهی داشتید که ازش نتیجه گرفتید، خوشحال می شیم که برامون بنویسید. در ضمن می تونید تو بخش نظرات، هر سوالی از نحوه خواندن ریاضی کنکور و اصولش داشتید بپرسید تا مشاورای ما بتونن شما رو راهنمایی کنن.

قطعا دانش آموزان و کنکوری‌ها باید با مدرسان پکیج‌های آموزشی آشنا شوند تا بدانند هر یک از اساتید تا چه اندازه‌ای علم و آگاهی و تجربه فردی دارند! اساتید حرف آخر از دسته افرادی هستند که سابقه تدریس و رزومه‌ای قوی دارند و بر اساس میزان تجربه‌ای که دارند، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در ادامه به معرفی اساتید هر یک از دروس عمومی و تخصصی پرداخته‌ایم که از طریق جستجو در اینترنت می‌توانید سابقه تدریس و آخرین مدارک تحصیلی اساتید حرف آخر را مشاهده کنید. استادان حاضر در پکیج‌های آموزشی حرف آخر، از طریق شهودی‌سازی و تصویرسازی مطالب گوناگون زمان مطالعۀ شما را کاهش داده و کیفیت یادگیری را افزایش می‌دهند.

همچنین در آموزش‌های خود به‌جای استفاده از تکنیک‌ها متعددی که به‌خاطرسپاری آن‌ها بسیار دشوار است، از الگوهای مناسب استفاده می‌کنند. گفتنی است که اساتید حرف آخر حتی برای پایان‌بندی مطالب نیز شیوه‌ای نوین را در پیش گرفته و به‌گونه‌ای مباحث را جمع‌بندی می‌کنند که درنهایت شگفت‌زده خواهید شد! تمامی استادانی که در همین صفحه هم نام آنان را مشاهده می‌کنید، از سبک آموزشی مختص به خود برخوردار بوده و گرافیک و انیمیشن عضو جدانشدنی از تدریس آنان به شمار می‌رود؛ و دقیقا به همین دلایل است که تمامی دانش‌آموزان حرف آخر رضایت بالایی را نسبت به محصولات از خود نشان می‌دهند

دکمه بازگشت به بالا