بین الملل

خطرناک‌تر از جنایات نتانیاهو در غزه حمایت اتحادیه اروپا از اوست

به گزارش دانا نیوز، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه امروز یکشنبه تاکید کرد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از آغاز تجاوز در ۷ اکتبر سال گذشته، نوار غزه را ویران کرده و بیش از ۱۲ هزار کودک را در این باریکه به شهادت رسانده است.

به نقل از سایت خبری المیادین، المقداد افزود: آنچه خطرناکتر از جنایات نتانیاهو و باند حاکم اوست، حمایت بسیاری از رهبران کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان آنهاست.

وزیر امور خارجه سوریه با تاکید بر اینکه بسیاری از کارهای رهبران اتحادیه اروپا ریاکاری و دروغ است، گفت: «گفته‌هایی که استراتژیست‌های اتحادیه اروپا درباره ساختن جهانی مبتنی بر قوانین تکرار می‌کنند، به تاریخ پیوسته است».

به گزارش دانا نیوز، المقداد افزود دفاع رهبران اتحادیه اروپا از جنایات نتانیاهو آنها را بی‌اعتبار کرده و حقیقت آنها را که دست نشانده‌های کوچکی در دست صهیونیسم و دشمنان حقوق و آرمان‌های ملت‌ها هستند، به نمایش گذاشت.

وزیر خارجه سوریه نتانیاهو را اراذل و اوباش توصیف کرد و گفت او تمامی قوانین بین‌المللی اعم از حقوق کودکان، زنان، دموکراسی و صلح را زیر پا گذاشته است.

پیش از این «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه گفته بود رفتار آمریکا در قبال تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، خود، تهدیدی برای گسترش دامنه این جنگ است.

در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تاکنون بیش از ۳۱ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۲ هزار فلسطینی دیگر زخمی شده‌اند.

310310

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا