استان ها

برگزاری نمایشگاه «زنان و تولید ملی» از ۱۶ اسفند در ۶ بوستان و ۱۳ ایستگاه مترو

در نشست خبری مطرح شد؛

برگزاری نمایشگاه «زنان و تولید ملی» از ۱۶ اسفند در ۶ بوستان و ۱۳ ایستگاه مترو

نشست خبری بیستمین نمایشگاه «زنان و تولید ملی» با سخنرانی مریم اردبیلی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست خبری بیستمین نمایشگاه «زنان و تولید ملی» ظهر امروز سیزدهم اسفند ماه در ساختمان شهرداری با حضور و سخنرانی مریم اردبیلی برگزار شد.

بر اساس این گزارش این نمایشگاه قرار است از ۱۶ تا ۲۵ اسفند در بوستان گفت‌وگو برپا شود.

اردبیلی در این نشست با بیان اینکه حجم تقاضا برای عرضه محصولات بالاست، اما تلاش داریم محصولات را بهینه توزیع کنیم، افزود: تلاشمان این بوده دست رد به سینه هیچ بانویی نزنیم.

وی با بیان اینکه این دوره ۸۶۴ محصول کسب و کار در فضا‌های پوشاک کودک و نوجوان، کالای خواب، حجاب، زیورالات، عروسک، شمع و تولیدات خرد فرهنگی و خشکبار، از جمله موارد قابل عرضه است این محصولات در فضای فروش مختلف انجام می‌شود، در بوستان گفت‌وگو در فضایی به مساحت ۴ هزار و ۳۲ متر و در ۱۳ ایستگاه مترو و شش بوستان در مناطق دو، چهار، نه، نوزده، بیست و ۲۲ تشکیل خواهد شد.

اردبیلی اضافه کرد: در طول دو سال اخیر نود و شش دوره بازارچه برگزار کردیم که متوسط خانم‌های تولیدکننده اغلب در سال یکی دوبار فرصت فروش خوب برایشان ایجاد شده است، از سوی دیگر در به روز رسانی اطلاعات بانوان مورد حمایت و فرزندانشان توفیق حاصل شد تا داده‌ها به روز شوند و افراد جدیدی تحت حمایت قرار گرفتند

معاون شهردار تهران یادآور شد: در این نمایشگاه تلاش کردیم هم تنوع کسب و کار‌ها و هم شتابدهی مشاغل خانگی را شاهد باشیم، دور قبل ۲۸۲ نوع در نمایشگاه کسب و کار داشتیم که امروز به ۸۶۴ کسب و کار رسیدیم

اردبیلی به حمایت نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف از بانوان اشاره کرد، اما وجه تمایز شهرداری را عاملیت مولد بانوان همکار دانست و گفت: بانوان تحت حمایت عزیزانی هستند که روی پای خود ایستاده اند. محوریت کار افرینی است چراکه، این وظیفه شهر است.

وی در ادامه گفت: البسه کارکنان شهربان و حریم بان امسال توسط زنان سرپرست خانوار در مجموعه‌های کوثر تولید شد و علاوه بر صرفه جویی ۱۲ میلیارد تومانی، کیفیت البسه ارتقای جدی نسبت به ادوار قبل داشت.

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران افزود: با مجموعه عباس آباد هم همکاری در حوزه فعالیت کارآفرینی زنان داشته‌ایم.

اردبیلی در مورد آزادی زنان زندانی گفت: آزادی مادران زندانی جرایم مالی و غیر عمد اخیراً با همکاری مجموعه شهرداری و خیرین صورت گرفته و عدد قابل توجهی جمع آوری شد و برای سال آینده هم برنامه‌هایی داریم.

وی بیان داشت: در مورد اشتغال زندانیان زن رأی باز و یا دارای پابند الکترونیک حمایت‌های لازم برای کسب معاش حلال آنها صورت گرفته است و حدود یک چهارم زنان زندان تهران مشمول رأی باز شده اند. این اقدام حمایتی طی تفاهم نامه شهرداری و زندان زنان صورت گرفته است و سال جدید این حمایت‌ها گسترده‌تر و حتی پس از اتمام محکومیت آنها انجام می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا