حوادث

اخاذی ۱۰ هزار دلاری در فضای مجازی/ ۳ نفر دستگیر شدند

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ غلامعلی نعمتی در تشریج جزئیات این خبر گفت: به دنبال اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اخاذی ۱۰ میلیارد ریالی از وی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس فتای تهران بزرگ قرار گرفت.

نعمتی افزود: در بررسی‌های اولیه ماموران پلیس مشخص شد اعضای این باند پس از به دست آوردن تصاویر خصوصی از شاکی پرونده، در چندین مرحله اخاذی از وی را آغاز کرده و با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی او، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در چند مرحله اخاذی کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهر قدس ادامه داد: اعضای این باند اخاذ در آخرین مرحله، با اعمال فشار به شاکی مبلغ ۱۰  هزار دلار و سکه طلا  از او خواسته بودند که فرد شاکی با حضور در پلیس فتا و  طرح شکایت از اعضای این باند، خواستار پیگیری این موضوع شد که با آغاز اقدامات فنی و شناسائی مخفیگاه متهمان، با هماهنگی مقام قضائی، در عملیاتی غافلگیرانه هر سه نفر را در شهرستان قدس دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شدند.

نعمتی ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از مواجهه با ادله و مستندات موجود، لب به اعتراف گشوده و اذعان داشتند با تهدید شاکی، تاکنون مبلغ ۱۰ میلیارد ریال  از وی اخاذی کرده و قصد ادامه آن را داشتند که با ورود پلیس، هر سه نفر دستگیر شدند. برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قدس در پایان به شهروندان توصیه کرد که به هیچ عنوان تصاویر خصوص خود را در گوشی تلفن همراه نگهداری نکرده و در فضای مجازی با اعتماد به دیگران، تصاویر خصوصی خودشان را به اشترک نگذارند تا دچار چنین تهدیداتی از سوی افراد فرصت طلب نشوند و در مواقع ضروری، اتفاقات مهم پیرامونی خود را به خانواده خود و برای پیگیری قانونی به پلیس اعلام کنند.

نشر مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا