اجتماعی

وضعیت بحرانی ۷۵ ساختمان در پایتخت/ نمی‌توان گفت وضعیت کدامیک خطرناک‌تر است

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران از کاهش تعداد ساختمان‌های ناایمن پایتخت از ۱۲۹ به ۷۵ ساختمان خبر داد و گفت: این ۷۵ ساختمان ناایمن وضعیت بحرانی دارند و باید به عنوان اولویت به ایمن‌سازی آنها پرداخت و نمی‌توان گفت وضعیت کدامیک خطرناک‌تر از دیگری‌ است.

به گزارش دانا نیوز، مهدی بابایی با اشاره به برگزاری آخرین جلسه کمیته ایمنی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران برای ارزیابی مناطق ۲۲ گانه و نواحی ۱۲۴گانه شهرداری، اظهار کرد: بر اساس آخرین تصمیمات، مقرر شد کمیته‌های ایمنی در نواحی برگزار شود و با توجه به اینکه پیگیری وضعیت ساختمان‌های ناایمن از لحاظ حریق بر اساس لایحه بهبود و توسعه خدمات آتش‌نشانی به تازگی در دستور کار قرار گرفته، نواحی عملکرد مطلوبی داشته‌اند.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: در طول مدت اخیر بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته و گزارشات اعلام شده، تعداد ۱۲۹ ساختمان ناایمن پایتخت به ۷۵ مورد کاهش یافته است.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه فرایند تعیین تکلیف ساختمان‌های ناایمن با سرعت ادامه پیدا کند، یادآور شد: تلاش ما بر این است که تا پایان امسال، حداقل ساختمان‌های بحرانی پایتخت تعیین تکلیف شود و امید می‌رود تعداد ساختمان‌های ناایمن تک رقمی شود.

بابایی تأکید کرد: مقرر شد نواحی ارزیابی ایمنی ساختاری ساختمان‌ها را نیز بر اساس آنچه پیش از این سازمان پیشگیری و مدیریت بحران آغاز کرده بود، انجام دهند و این بررسی ساختاری به صورت ویژه در دستور کار نواحی قرار گرفت.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با بیان اینکه ساختمان‌ها از لحاظ ایمنی در چهار دسته کم خطر، میان خطر، پرخطر و بحرانی قرار دارند، خاطرنشان کرد: این ۷۵ ساختمان ناایمن وضعیت بحرانی دارند و باید به عنوان اولویت به ایمن‌سازی آنها پرداخت و نمی‌توان گفت وضعیت کدامیک خطرناک‌تر از دیگری‌ است و باید ایمن‌سازی هریک از این ساختمان‌ها به صورت ویژه دنبال شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی افزود: یکی از دلایل موفقیت در کاهش تعداد ساختمان‌های ناایمن، همکاری قوه قضاییه است؛ شهرداران نواحی هرجا لازم بوده قطع انشعابات و پلمب ساختمان‌هایی را که مالکان آنها نسبت به ایمن‌سازی اقدام نکرده‌اند، انجام داده و کاهش تعداد این ساختمان‌ها به دلیل همین سخت‌گیری‌ها محقق شده است. در مجموع تمام تلاش بر این بوده که بدون تنش و قوه قهریه و با همکاری مالکان، ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن تداوم یابد.

انتهای پیام

نشر مطالب اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر روابط بین نژادها و مبارزه با تبعیض نژادی در جوامع مختلف.
دکمه بازگشت به بالا