بین الملل

پاریس: جنگ اوکراین موجب شکوفایی اقتصاد فرانسه شده است

وزیر دفاع فرانسه گفت افزایش درخواست تسلیحات در بحبوحه جنگ اوکراین باعث «شکوفایی اقتصاد» فرانسه شده است.

«سباستین لکورنو» وزیر دفاع فرانسه روز پنجشنبه و در گفت‌وگو با روزنامه پاریزین از برنامه‌هایی برای تولید ۷۸ هویتزر سزار برای اوکراین در سال ۲۰۲۴ خبر داد؛ هدفی که به گفته او از طریق سازماندهی مجدد فرآیند تولید توسط «نکستر» سازنده تسلیحات فرانسوی امکان‌پذیر شده است.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (۲۴ فوریه ۲۰۲۲)، غرب کمک‌های مالی و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به اوکراین ارسال کرده است. روسیه هم بارها از غرب خواسته است تا «پمپاژ» تسلیحات به اوکراین را متوقف کند و اعلام کرده که ادامه چنین روندی درگیری‌ها و خصومت‌ها میان روسیه و اوکراین را طولانی‌تر می‌کند.وزیر دفاع فرانسه افزود: شرکت نکستر قبلا ۳۰ ماه زمان نیاز داشت تا یک سلاح سزار تولید کند اما اکنون فقط ۱۵ ماه زمان می‌برد و کارکنان آن شدیدا بسیج شده‌اند.

وی تاکید کرد که این صنایع تسلیحات فرانسوی موجب «اشتغال‌زایی در اقتصاد فرانسه» می‌شود.
لکورنو با اشاره به جنگ اوکراین خاطرنشان کرد: اقتصاد جنگی برای صنعتگران ما یک فرصت است. آن‌ها به این تنش‌ها علاقه دارند و از آن‌ها سود می‌برند، زیرا توانایی تحویل سریع تجهیزات به یکی از معیارهای موفقیت صادرات تبدیل خواهد شد!

او هم‌چنین گفت: مردم فرانسه که می‌گویند برای اوکراین به اندازه کافی کاری انجام نداده‌ایم، باید دست از خودزنی بردارند. آن‌هایی که چنین کاری می‌کنند، حس میهن‌پرستی ندارند و کی‌یف هرگز درباره کمک‌های نظامی ارائه شده توسط فرانسه شکایتی نکرده است.

لکورنو در پایان گفت که کمک‌های تسلیحاتی ماهانه از فرانسه به اوکراین تا پایان ژانویه در مقایسه با سال قبل سه برابر خواهد شد و این «پیشرفت قابل توجهی» است.

310310

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا