اقتصادی

افزایش ۲۰ میلیون مترمکعبی مصرف گاز طی ۲۴ ساعت گذشته

میزان مصرف گاز در بخش خانگی ـ تجاری و صنایع غیرعمده در ۲۴ ساعت گذشته با توجه به تغییرات آب و هوایی در شمال و شمال‌غرب کشور به ۵۵۲ میلیون مترمکعب افزایش یافت که نسبت به روز قبل از آن، ۴ درصد افزایش مصرف نشان می‌دهد.

به گزارش دانا نیوز، سعید عقلی، مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور (دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران) با اعلام این خبر، درباره آخرین وضعیت میزان مصرف گاز در کشور، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کاهش دما در برخی استان‌های کشور، سبب شد تا میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری و صنایع غیرعمده از ۵۳۲ میلیون مترمکعب به ۵۵۲ میلیون مترمکعب در روز برسد که البته با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده، مشکلی در خصوص گازرسانی به اقصی نقاط کشور وجود نداشته است.

وی با اشاره به این‌که این میزان مصرف، بیش از ۷۰ درصد از کل گاز تولیدی کشور را شامل می‌شود، گفت: از مجموع ۵۵۲ میلیون مترمکعب گاز مصرفی در این بخش، ۳۸۶ میلیون مترمکعب معادل ۷۰ درصد در بخش خانگی، ۱۱ درصد در صنایع غیرعمده، ۹ درصد در بخش عمومی و تجاری و ۱۰ درصد درمجموع، در بخش حمل و نقل و کشاورزی مصرف شده است.

عقلی در پایان، شرط عبوری آرام از زمستان پیش رو را مدیریت مصرف گاز در تمامی بخش‌ها عنوان کرد و گفت: از آن‌جا که مصارف بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده بیش از ۷۰ درصد از گاز تحویلی به شبکه انتقال کشور را به خود اختصاص داده، از تمامی هم‌وطنان عزیز می‌خواهیم تا با مدیریت مصرف انرژی، از طریق استفاده از تجهیزات گرمایشی با راندمان بالا، دمای مناسب محیط و جلوگیری از هدررفت انرژی در بخش‌های تجاری، کشاورزی و صنعتی به حفظ جریان پایدار گاز در تمامی بخش‌ها در اقصی نقاط کشور کمک کنند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با ارائه تحلیل‌های دقیق و به‌روز، سعی می‌کنم به شما نکات و دیدگاه‌های مهم را ارائه دهم تا شما بتوانید از این اطلاعات بهره‌برداری کنید.
دکمه بازگشت به بالا