اقتصادی

مسکویچ در میان خودروهای برتر روسیه

خودروی مسکویچ روسیه برای اولین بار در ۱۰ برند پرفروش قرار گرفت.

به گزارش دانا نیوز، بر اساس داده‌های آژانس تحلیلی روسی Autostat، خودروی روسیه مسکویچ متعلق به دوران شوروی برای اولین‌بار در ماه نوامبر وارد فهرست ۱۰ برند پرفروش این کشور شد. فروش خودروهای سواری جدید در ماه نوامبر، در روسیه با ۱۱۳ درصد افزایش سالانه به ۱۰۹ هزار و ۷۰۶ دستگاه رسید که نشان دهنده بازگشت از رکود ناشی از تحریم‌ها و خروج خودروسازان غربی در سال ۲۰۲۲ است.

مسکویچ که تولید خود را در سال جاری در کارخانه‌ای در مسکو راه اندازی کرد، توسط دولت روسیه به مبلغ نمادین یک روبل از رنو خریداری شد. منابع به رویترز گفته‌اند که که مدل مسکویچ ۳ در واقع یک جک سه هول  X۴ است که در مسکو با استفاده از کیت‌های خریداری شده از یک شریک چینی مونتاژ شده است.

مسکویچ از نظر میزان فروش، با ۱.۷ درصد سهم بازار و فروش ۱۹۱۰ دستگاه در رتبه نهم فهرست پرفروش‌ترین خودروهای ماه نوامبر قرار گرفت. از ژانویه تا نوامبر، در مجموع ۱۰ هزار و ۶۷۶ خودروی مسکویچ فروخته شد.

لادا، محبوب‌ترین خودروی روسیه، در ماه نوامبر با فروش ۳۲ هزار و ۶۵۱ خودرو و سهم بازار ۲۹.۸ درصد پیشتاز شد. خودروهای چینی بیشتر جایگاه‌های دیگر فهرست را دارند و جایگزین برندهای اروپایی و ژاپنی می‌شوند.

بر اساس گزارش رویترز، داده‌های Autustat نشان می دهد که به نظر می رسد فروش خودروهای چینی در بیش از ۵۶ درصد از بازار به اوج خود رسیده است زیرا تولید داخلی روسیه پس از خروج خودروسازان غربی بهبود یافته است.

طبق گزارش Autostat، در ۱۱ ماه گذشته ۹۳۹ هزار و ۲۵۴ خودروی سواری جدید در روسیه فروخته شده است که تقریباً ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با ارائه تحلیل‌های دقیق و به‌روز، سعی می‌کنم به شما نکات و دیدگاه‌های مهم را ارائه دهم تا شما بتوانید از این اطلاعات بهره‌برداری کنید.
دکمه بازگشت به بالا