علمی و پزشکی

با مصر ف این چای سنگ کلیه را درمان کنید

آفتاب‌‌نیوز :

محققان به تازگی دریافتند که مصرف نوعی چای پرطرفدار می‌تواند از شما در برابر ایجاد سنگ کلیه محافظت کند.

 حدود ۱۰ درصد از مردم جهان در برهه‌ای از زندگی خود سنگ کلیه را تجربه می‌کنند. این بیماری یکی از دردناک‌ترین بیماری‌هایی است که هر فردی ممکن است آن را تجربه کند و به طور مستقیم روند زندگی او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه و نوشیدنی‌های گازدار به مقدار فراوان به خودی خود باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود، زیرا مواد غیرمغذی موجود در این نوشیدنی‌ها در جذب مواد مغذی توسط بدن تأثیر می‌گذارد. 

اما محققان در تحقیقاتی که انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن مقدار مناسب و اندازه‌ای از دو نوشیدنی قهوه و چای می‌تواند اثرات محافظتی در برابر ایجاد سنگ‌های کلیوی داشته باشند. به خاطر داشته باشید که مصرف کافئین خروج کلسیم، سدیم و منیزیم را از ادرار افزایش می‌دهد.

بنابراین، محققان اعلام کرده اند که مصرف نوع خاصی از چای می‌تواند از شما در برابر ابتلا به سنگ کلیه محافظت کند. آن‌ها با بررسی انواع چای نشان دادند که چای سبز بیش از هر نوع چای دیگری می‌تواند این نقش محافظتی را در بدن ایفا کند. 

آب موجود در چای به تولید ادرار در بدن کمک می‌کند که دفع موادمعدنی اضافی از بدن را تسهیل می‌کند. همچنین، آنتی اکسیدان‌های موجود در چای هم اثر پیشگیرانه دارند. اگر اهل نوشیدن قهوه هم هستید باید بدانید که مصرف اندازه این نوشیدنی به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مرگبار قلبی کمک می‌کند. 

البته نکته‌ای که معمولا در مصرف انواع نوشیدنی‌های کافئین دار مانند انواع قهوه و چای توسط محققان مورد تأیید قرار می‌گیرد، میزان مصرف این نوشیدنی هاست و به عبارتی مانند تیغ دو لبه عمل می‌کنند به طوری که اگر بیش از اندازه مصرف شوند مضرات زیادی به دنبال دارد و چنانچه به میزان کافی مصرف شوند، می‌توانند خواص درمانی هم داشته باشند و مفید واقع شوند.

تیم تحریریه مطالب پزشکی

نوشته‌هایی که با بهره‌گیری از الگوریتم BERT گوگل، بصورت کاملاً انسانی و پویا باشند و به خواننده‌ها کمک می‌کنند تا به راحتی مفاهیم علمی را درک و استفاده کنند.
دکمه بازگشت به بالا