عمومی

پایان انتظار چند ساله موزه دفاع مقدس/تکمیل طرح تا پایان سال آینده – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سرهنگ غلامرضا فلاحی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس گنجینه عظیمی بوده که می‌توان سال‌ها از آن سرمایه گذاری کرد، گفت: بر ما وظیفه است فرهنگ دفاع مقدس را نشر دهیم و روحیه ایثار و شهادت را به دیگران منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن از روحیه ایثار، ایستادگی و مقاومت ملت ایران می‌هراسد که این مهم را از هشت سال دفاع مقدس به یادگار گرفته‌ایم، گفت: نباید دست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب برداریم.

سرهنگ فلاحی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور ماه با شعار «ما متحدیم» آغاز می‌شود، افزود: ۳۰۷ عنوان برنامه طی هفته دفاع مقدس در سطح استان اجرایی می‌شود.

وی نشر فرهنگ دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از اهداف برگزاری این برنامه‌ها دانست و گفت: مراسم سراسری «جهاد مقاومت، از دیروز تا امروز» از مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس بوده که طی ۲۹ شهریور ماه به طور همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

تجلیل از ۶ هزار رزمنده خراسان جنوبی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای اجرای این برنامه تجلیل از یک میلیون رزمنده پیشکسوت دفاع مقدس آغاز می‌شود که سهم خراسان جنوبی شش هزار نفر است.

وی رژه خودرویی و پیاده نیروهای مسلح در روز جمعه، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و آغاز بازسازی عملیات والفجر ۹ و رونمایی از ۲۷ عنوان کتاب تولیدی در حوزه دفاع مقدس را از مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

سرهنگ فلاحی ادامه داد: رونمایی از چهار عنوان متون دفاع مقدس اثر هنرمندان استانی، رونمایی از چهار عنوان کتاب تاریخ شفاهی رزمندگان دفاع مقدس استان، تکریم رزمندگان دفاع دفاع مقدس، برگزاری مسابقات ورزشی تحت عنوان جام دفاع مقدس، برگزاری شب شعر و خاطره گویی، مسابقات کتابخوانی و غبارروبی مزار شهدای گمنام از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته دفاع مقدس است.

وی با اشاره به نهضت خاطره گویی دفاع مقدس بیان کرد: از ایثارگران و رزمندگان خواستاریم روایت‌های دفاع مقدس را برای جوانان بازگو کنند تا فرهنگ دفاع مقدس هر چه بیشتر نشر یابد.

اتمام موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی تا سال آینده

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری تولید و تهیه ۸۱ عنوان کتاب در دستور کار بوده که این امر نیازمند همکاری دستگاه‌ها، رزمندگان و ایثارگران است.

سرهنگ فلاحی با اشاره به نهضت وصیت نامه خوانی شهدا بیان کرد: این امر نقش بسزایی در روحیه جوانان دارد که خواستاریم در ادارات، مساجد، دانشگاه‌ها و غیره اجرایی شود تا به یک فرهنگ و کاری فراگیر تبدیل شود.

وی بیان کرد: در ۶۷ نقطه استان یادمان شهدا داریم که تاکنون ۴۲ یادمان تکمیل شده و ۲۵ مورد هم در صورت تامین اعتبار، تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

سرهنگ فلاحی ادامه داد: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس هم با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت بوده که امید است بتوانیم تا پایان سال آینده با تامین اعتبار، به بهره برداری برسانیم.

بنا به گفته مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی، موزه استکبارستیزی طبس در صورت تامین اعتبار تا پایان سال آینده به سرانجام می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا