استان ها

نظارت بر بازار پوشاک و نوشت افزار مدارس در چهارمحال و بختیاری تشدید شود

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز استان چهارمحال وبختیاری، محمدکاظم منزوی درنشست کمیته اقدام مشترک گفت:باتوجه به دغدغه شهروندان برای تامین لباس ونوشت افزار و سرویس مدارس در استان تمامی دستگاههای متولی با حساسیت بیشتری بر خدمات رسانی به مردم نظارت کنند.

منزوی تاکید کرد: در زمینه نرخ کالا ها و خدمات نیز به صراحت به مردم اطلاع رسانی شود تادرحق اولیا و دانش آموزان اجحاف نشود.

برخورد قانونی با ۲۰۰ واحد صنفی عرضه نوشت افزاردرچهارمحال وبختیاری

مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه تاکنون از ۲۰۰ واحد صنفی عرضه نوشت افزار بازرسی وبا ۴۸ متخلف برخورد قانونی شد.

واحدهای صنفی دارای تخلف پرونده های تعزیری به ارزش ۱۶۱۳۶۲۴۰۱ ریال تشکیل شده است

فضل ا… رحمتی افزود: در این بازرسی ها برای واحدهای صنفی دارای تخلف پرونده های تعزیری به ارزش ۱۶۱۳۶۲۴۰۱ ریال تشکیل شده است.
وی گفت: در این طرح بازرسی از واحدهای تولیدی و شرکت‌های واردکننده لوازم التحریر شامل: انواع دفتر، مداد، خودکار، کیف و … در سطح استان و بررسی قیمت و میزان تولید یا واردات و مقایسه با مدت مشابه سنوات گذشته به منظور تحلیل وضعیت بازار و برخورد قانونی و سریع با تخلفات احتمالی مورد تحقیق بازرسان است.

رحمتی گفت:بررسی عملکرد واحدهای تأمین کننده لوازم التحریر از لحاظ میزان تولید، واردات، فروش، قیمت محصولات، کیفیت آن و همچنین بررسی دفاتر درسی تولیدی و وارداتی از لحاظ رعایت صحت تعداد اوراق مندرج بر روی آن؛ احصاء برنامه تأمین بازار شرکت های صنعتی تولیدکننده نوشت افزار مستقر در استان و انعکاس موانع و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان از جمله موارد هدف این طرح است.

مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: آگاه‌سازی تولیدکنندگان در خصوص لزوم تولید محصول با کیفیت و استاندارد، تطبیق کالا با مشخصات درج شده برآن (تعداد اوراق دفاتر و …)، درج قیمت مصرف کننده بر روی اقلام مشمول درج قیمت، صدور فاکتور فروش معتبر و رسمی، عدم تولید و عرضه هرگونه نوشت افزار منقوش به تصاویر غیر اخلاقی و ضد ارزشی؛ تاکید برلزوم خرید نوشت افزار با فاکتور معتبر و رسمی، و عدم خرید و فروش محصول قاچاق، تقلبی و بی کیفیت؛ از طریق اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی از موارد دیگر اجرایی در این طرح نظارتی است

رحمتی همچنین به واحدهای تولیدکننده، واردکننده و عرضه کننده در زمینه لزوم رعایت ضرایب سود عمده و خرده فروشی و نصب نرخنامه در محل واحد صنفی تاکید کرد.

وی همچنین بر جلوگیری از فروش اجباری نوشت افزار به صورت سبدی به مشتریان و نظارت بر رعایت درصد سود مجاز در مقاطع عمده و خرده فروشی تاکید کرد.

مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: نظارت بر ثبت اطلاعات واحدهای تولیدی و واردکنندگان لوازم التحریر در سامانه جامع تجارت و نیز قیمت انواع محصولات تولیدی در سامانه ۱۲۴ و همچنین دریافت و رسیدگی به موقع به گزارشات و شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴وهمچنین شناسایی انبارهای لوازم التحریر در استان و برخورد با موارد عدم عرضه هم از موارد مدنظر این طرح است.

رحمتی تصریح کرد: گزارش عملیات بازرسی صورت گرفته و پرونده های تخلف متشکله در بازه زمانی طرح نظارتی در سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی (سامانه سیمبا) ثبت می شود.

46

دکمه بازگشت به بالا