برترین های کسب و کارعمومی

بهترین چسب برای چسباندن سنگ به سنگ

انواع چسب سنگ

۱- چسب سنگ

چسب سنگ یک نوع چسب ساختمانی مقرون به صرفه است که کاربری آسانی دارد. این محصول پس از اعمال بر روی سنگ لاشتر ، تا حدود زیادی خاصیت ارتجاعی خود را حفظ می‌کند. همچنین می‌تواند در برابر پیچش یا جابجایی سنگ‌ها مقاومت کند.

۲- رزین اپوکسی

پس از ریختن رزین اپوکسی بر روی سطح، اجسام در زیر مایع، تثبیت‌شده و بدون حرکت خواهد شد. رزین اپوکسی چسبندگی بالایی دارد. به خوبی در برابر درجه حرارت بالا مقاومت می‌کند. این محصول نیمه شفاف است.

۳- بتونه اپوکسی

برای چسباندن سنگ‌هایی که صاف و مسطح نیستند، مناسب است. به سرعت سفت و محکم می‌شود. در برابر گرما و سرما بسیار مقاوم است.

 

معایب چسب سنگ

۱- چسب سنگ

به مرور زمان و به دلیل رطوبت، تخریب می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند.

۲- رزین اپوکسی

به عنوان یک مایع نیمه غلیظ، استفاده از آن ممکن است موجب کثیفی محیط شود. از آنجایی که پس از اعمال بر روی سنگ، بسیار سخت و سفت می‌شود، احتمال شکسته شدن آن زیاد است.

۳- بتونه اپوکسی

با توجه به سخت شدن بتونه اپوکسی پس از خشک شدن، ممکن است این محصول در برابر دمای انجماد و ذوب یا سایر شرایط بیرونی که باعث جابجایی یا پیچ خوردن سنگ‌ها می‌شود، مقاومت خوبی نداشته باشد.

چسب سنگ برای سنگ مرمر

برای چسباندن سنگ مرمر به چسب سنگ مناسب نیاز دارید. این بستگی به کاربرد مورد نظر و محیط اطراف سنگ دارد. همچنین باید از قبل در نظر بگیرید که آیا چسب باید پرکننده باشد یا خیر. در این حالت به چسب خالص نیاز ندارید، بلکه به ترکیب چسب و تراز کننده نیاز دارید.

عامل دیگر وزنی است که سنگ طبیعی باید تحمل کند. اگر کاشی‌های مرمری کف را گذاشته‌اید، چسب مورد استفاده باید برای تحمل وزن سنگین مناسب باشد. در کاربردهای خارج از منزل، سطوح بالای مقاومت در برابر آب و هوا و UV برای درز چسب بادوام ضروری است.

اگر می خواهید سنگ مرمر را بچسبانید، معمولاً بین چسب های زیر حق انتخاب دارید:

چسب مخصوص سنگ:

چسب سنگ بر پایه چسب فوق العاده است و مخصوصاً برای استفاده در فضای داخلی مناسب است. با کمک آن می توان شکل های کوچکتر و همچنین اسلب های بزرگ را با استحکام زیادی به هم متصل کرد و تعمیر کرد.

چسب سیلیکون:

این چسب بیشتر برای سطوح بزرگ و پر بار مناسب است. همچنین دارای اثر پرکردن شکاف است.

چسب کاشی مرمر:

این چسب می تواند مانند یک چسب سیلیکونی عمل کند و اثر پرکننده شکاف مشابهی دارد.

چسب رزین اپوکسی دو جزئی:

این چسب عملاً همه کاره است. هم پرکننده شکاف و هم اثر چسبندگی با استحکام بالا دارد و هم در داخل و هم در فضای باز قابل استفاده است. همچنین شرایط محیطی نامطلوب را به خوبی تحمل می کند. با این حال، به طور کلی در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم نیست، زیرا تمایل به زرد دارد. اگر چسب سنگ باید در فضای باز استفاده شود، چسب مبتنی بر پلی استر مناسب تر است. هر دو نوع چسب را می توان با رنگ ها مخلوط کرد تا با سایه دقیق سنگی که قرار است چسبانده شود مطابقت داشته باشد.

سنگ مرمر چیست؟

سنگ مرمر احتمالاً یکی از پرطرفدارترین سنگ های طبیعی است و دلیل خوبی هم دارد: نام آن از یونان باستان گرفته شده و به معنای “درخشش” است. این متریال نجیب ظاهری زیبا به هر محیطی می بخشد. با این حال، استخراج آن بسیار پیچیده است، بنابراین سنگ مرمر جز سنگ های گران قیمت است.

دقیقا به همین دلیل باید مراقب آن باشید. سنگ مرمر یکی از سنگ های طبیعی نرم تر است و به همین دلیل به سرعت آسیب می بیند. بنابراین، خوب است بدانید که سنگ طبیعی قابل ترمیم است. با چسب سنگ مناسب می توانید سنگ مرمر را نسبتاً راحت بچسبانید.

دکمه بازگشت به بالا