برترین های کسب و کارعمومی

برای از بین بردن رنگ گردو روی دست چه کنیم

 

مگر می‌شود فصل گردو باشد و بتوان از گردوی تازه گذشت؟ اما پاک كردن لكه گردو از روی دست‌ها، قسمت سخت ماجراست. بااین‌حال هر چقدر هم که از عواقب این مسئله آگاه باشید، نمی‌توانید جلوی خودتان را بگیرید و فقط به‌خاطر سیاه‌شدن دستانتان، خودتان را از این لذت زایدالوصف محروم کنید.

پدرتان بالای درخت رفته است تا گردوها را پایین بیندازد؛ برادرتان پایین درخت ایستاده است و گردوها را جمع می‌کند؛ خواهرتان دارد از خوردن گردوهای تازه لذت می‌برد؛ مادرتان هم سفره نان و پنیر را پهن می‌کند تا در یک غروب دل‌انگیز، یک عصرانه خوشمزه با گردوی تازه بخورید. شما ممکن است فقط به دلیل عذاب پاک كردن لكه گردو در یک گوشه بایستید و خودتان را از این بزم شگفت‌انگیز محروم کنید!

لطفا شما هم وارد جمع شوید و بدون فکرکردن به عواقب پاک كردن لكه گردو از این دورهمی لذت ببرید؛ چراکه ما می‌خواهیم در این مقاله از چند راهکار ساده نشانتان دهیم که می‌تواند در پاك كردن رنگ پوست گردو از دست‌ها به شما کمک کند.

پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست

شاید یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو این باشد که گردوی بدون پوست تهیه کنید! اما این اصلا روشی نیست که به دنبال آن باشید. شما می‌خواهید از طعم بی‌نظیر گردوی تازه لذت ببرید و از طرفی هم با عذاب پاک كردن لكه گردو مواجه نشوید.

یکی از راه‌های پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست، پوشیدن یک دستکش است. همچنین شما می‌توانید از چکش برای پوست کندن گردو سبز استفاده کنید. این کار می‌تواند تا حدودی به شما کمک کند.

حتما بخوانید:

برای پاك كردن لكه پوست گردو از وسایلی که در خانه دارید استفاده کنید

یک راه تضمینی برای پاك كردن رنگ پوست گردو از روي دست، داشتن کمی صبر و تحمل است. بعد از گذشت مدتی شما شاهد خواهید بود که رنگ گردو به‌مرور از روی پوست محو می‌شود؛ اما اگر عجله دارید و می‌خواهید خیلی سریع آثار جرم را از روی دستانتان پاک کنید، کارهای زیر می‌توانند در پاک كردن لكه گردو به شما کمک کنند و آن‌ها را کمرنگ‌تر جلوه دهند.

پاک كردن لكه گردو با جوش شیرین و

برای پاك كردن لكه پوست گردو از دست، کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد شود. یک مسواک تمیز را به این خمیر آغشته کنید و سپس آن را با حرکات دایره‌ای روی پوست خود بمالید.

پاک كردن لكه گردو با جوش شیرین و مایع ظرفشویی

شما می‌توانید برای پاک كردن لكه گردو با جوش شیرین، به‌جای آب، بریزید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک‌چهارم فنجان مایع ظرفشویی ملایم، مخلوط و از این ترکیب برای پاک كردن لك گردو استفاده کنید.

پاک كردن لكه گردو با لیمو

قبل از آن که بخواهید از لیمو به‌عنوان یک  راه حل برای پاک كردن لكه گردو بهره ببرید، باید بدانید که برخورد لیمو روی بریدگی‌های پوست یا ناخن‌های جویده‌شده، باعث می‌شود احساس سوزش داشته باشید. همچنین اگر پوست دست‌هایتان خشک است، از این روش چشم‌پوشی کنید. ما چندین راه دیگر هم در چنته داریم تا به شما در پاک كردن لك گردو کمک کنیم.

برای استفاده از این روش، ابتدا دست‌های خود را با آب و صابون بشویید تا باقی‌مانده پوست گردو از روی دست‌های شما از بین برود؛ سپس آب یک لیمو را در یک کاسه بریزید و دست‌های خود را با آن بمالید.

پاک كردن لكه گردو با لیمو و نمک

آب دو عدد لیمو را بگیرید. یک قاشق غذاخوری نمک را در کف دستانتان قرار دهید؛ سپس آبلیمو را روی آن‌ها بریزید. دستان خود را به هم بمالید تا با استفاده از این اسکراب به پاك كردن لكه پوست گردو از دست خود کمک کنید.

حتما بخوانید:

پاک كردن لكه گردو با خمیر دندان

اگر از لیمو برای پاک كردن لكه گردو استفاده کردید و به نتیجه دلخواه نرسیدید، می‌توانید از خمیر دندان استفاده کنید. خمیر دندانی که حاوی جوش شیرین باشد، احتمالا نتیجه بهتری می‌تواند داشته باشد.

اگر می‌خواهید از این روش برای پاك كردن لكه پوست گردو استفاده کنید، باید مقداری خمیر دندان را روی دست‌های خود بریزید و سپس با استفاده از یک مسواک، خمیر را با حرکات دایره‌ای روی دست پخش کنید.

پاک كردن لكه گردو با روغن

شما می‌توانید از هر روغنی برای پاک كردن لكه گردو استفاده کنید. مقدار مناسبی از روغن را در دست‌های خود بریزید و آن‌ها را به هم بمالید. این کار را سه بار انجام دهید تا نتایج بهتری حاصل شود. اگر پوست حساسی ندارید می‌توانید ابتدا از لیمو استفاده کنید. در غیر این صورت، برای پاک كردن لكه گردو به دفعات بیشتری از روغن پخت‌وپز احتیاج خواهید داشت.

پاک كردن لكه گردو با سرکه

برای پاک كردن لكه گردو با این روش باید ابتدا یک کاسه را با سرکه سفید پر کنید و دستان خود را به مدت سی دقیقه در آن نگه دارید. بعد از آن حتما دست‌های خود را به طور کامل بشویید. ممکن است این روش کمی کسل‌آور به نظر برسد؛ بنابراین اگر طرفدار جنب‌وجوش بیشتری هستید، از روش دیگری برای پاك كردن لكه پوست گردو استفاده کنید. به این صورت که سرکه سفید را روی پنبه بریزید و دست‌های خود را به آن بمالید.

بعد از پاک كردن لكه گردو باید چه کار کنید؟

گمان نکنید که با یک بار انجام‌دادن کارهای بالا لکه گردو در سه سوت پاک می‌شود. لکه گردو مقاوم‌تر از این حرف‌هاست و پاك كردن لكه پوست گردو به این راحتی نیست. اما شما هم کوتاه نیایید و هر کدام از روش‌ها را تا سه بار انجام دهید. بالاخره یا شما پیروز می‌شوید یا لکه گردو.

بعد از استفاده از هر یک از روش‌های پاك كردن رنگ پوست گردو از دست، باید دست‌های خود را به‌خوبی بشویید و به مقدار زیاد از مرطوب‌کننده استفاده کنید؛ چراکه روش‌های پاک كردن لكه گردو می‌توانند باعث آسیب سطحی به پوست شما ‌شوند.

حتما بخوانید:

 قمار کنید و به فکر پاك كردن لكه پوست گردو از دست نباشید

نکته مهمی که در پاک كردن لكه گردو باید در نظر داشته باشید، این است که نباید شستن آن را به تعویق بیندازید. بنابراین قبل از آن که لکه گردو به ثبات برسد، آن را بشویید تا دچار دردسرهای پاك كردن رنگ پوست گردو از دست‌ها نشوید. شما همچنین می‌توانید از روش‌هایی که برای پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست به آن‌ها اشاره کردیم، استفاده کنید.

داستان قمارباز را خوانده‌اید؟ شاید خنده‌دار به نظر برسد ولی پوست کندن گردو سبز مثل قمار می‌ماند. شما می‌دانید که بعد از پوست‌کردن گردو قرار است دستانتان سیاه شود؛ اما نمی‌توانید از آن صرف‌نظر کنید؛ درست مثل قمار.

همه ما یک الکسی ایوانویچِ درون داریم و مثل او که در برابر قمار ناتوان بود، ما هم دربرابر گردوی تازه ناتوانیم. البته شانس با ما یار است و آخر و عاقبت این قمار فقط سیاه‌شدن دست خواهد بود که بعد از مدتی از بین می‌رود. مراقب باشید مثل الکسی ایوانویچ در داستان قمارباز به قمار واقعی معتاد نشوید.

پاک كردن لكه گردو راهکارهای زیادی دارد که به شما معرفی کردیم. یا این راهکارها به شما جواب می‌دهند یا بالاخره این لکه‌های سمج بعد از مدتی خودبه‌خسریع ترین روش پاک کردن لکه های سیاه گردو

پوست گردوی تازه هنگام تماس با دست ، سبب سیاه شدن دست ها می شود به طوری که این لکه های سیاه با شستن دستها با مایع دستشویی از بین نمی رود . اگر دستان شما هم در اثر کندن پوست سیاه شده است ، راهکارهایی که در این بخش از آورده ایم می تواند کمک کننده باشد تا سیاهی را از روی دستتان از بین ببرید.

علت سیاه شدن دست بر اثر تماس با گردوی تازه

پوست گردوی تازه به دلیل ترکیبات اسیدی موجود در آن خاصیت رنگدهی فوق العاده ای دارد . اگر پوست گردو با سطح پوست بدن و اکسیژن تماس پیدا کند، لکه های ای را ایجاد می کند که عمیق هستند و به راحتی از بین نمی روند . این خاصیت رنگدهی زیاد پوست گردو سبب شده از قدیم الایام از آن به عنوان یک ماده رنگی برای رنگ کردن مو با پوست گردو و رنگ کردن نخ و الیاف استفاده شود. این رنگ طبیعی، با دوام و ماندگار بوده و از ثبات بالایی برخوردار است.

پاک کردن گردو

چگونه لکه های سیاه گردو را از روی دست پاک کنیم ؟

پاک کردن لکه های سیاه گردو با برگ درخت گردو

اگر دست شما با تماس با پوست گردو سیاه شده ، برای پاک کردن این لکه ، برگ خود درخت گردو روی لکهها مالش دهید و سپس دستتان را بشویید تا رنگ دستتان پاک شود.این کار را چند بار انجام دهید تا نتیجه لازم را ببینید.

پاک کردن لکه های سیاه گردو با سرکه

برای کمرنگ شدن سیاهی گردونصف فنجان سرکه را با نصف فنجان آب ترکیب کرده و دست های خود را با مخلوط آب و بشویید.

پاک کردن لکه های سیاه گردو با خمیر دندان

یکی از روش های عالی برای از بین بردن رنگ سیاه گردو از پوست دست این است که روی یک مسواک کهنه مقداری خمیر دندان جرم گیر و سفید کننده دندان بمالید و محکم روی پوست دستتان بکشید تا سیاهی ها کمرنگ شده و از بین بروند.

پاک کردن لکه های سیاه گردو با نمک و آبلیمو

برای پاک کردن لکه سیاه گردو از روی پوست ، نصف فنجان آبلیمو را با یک قاشق نمک مخلوط کنید و دست ها را با این ترکیب بشویید.

پاک کردن لکه های سیاه گردو با کرم لایه بردار

برای پاک کردن لکه سیاه گردو از روی پوستتان می توانید از کرمهای لایه بردار استفاده کنید و رنگ برجای مانده بر دستتان را پاک کنید.

پاک کردن لکه های سیاه گردو با شیر و آبغوره

مقداری مساوی از شیر و را با یکدیگر مخلوط کنید و دستانتان رابا این ترکیب بشویید تا سیاهی های دست شما محو و کمرنگ شود

خرید نهال گردو بدون واسطه با تضمین قیمت و کیفیت مناسب از سایت ما خریداری کنید

از روی دست

پاک کردن لکه های سیاه گردو با جوش شیرین

شما می توانید برای از بین بردن لکه های سیاه گردو از روی پوست مقداری جوش شیرین را با مایع ظرفشویی مخلوط کرده و دست ها را با این ترکیب بشویید و یا با کمک یک مسواک کهنه آغشته به و کشیدن آن بر روی دست این لکه ها را پاک کنید.

پاک کردن لکه های سیاه گردو با وایتکس

اگر سیاهی دستتان بیش از حد است و با ترکیب های طبیعی از بین نرفت می توانید با دست خود را با میزان کمی وایتکس شستشو دهید و با لیف و وایتکس سیاهی را از روی دستتان از بین ببرید. اما اگر پوست حساسی دارید این روش پیشنهاد نمی شود.

پاک کردن لکه های سیاه گردو با حلال یا اکسیدان رنگ مو

برای پاک کردن سیاهی گردو از دست می توانید دستهایتان را با حلال لاک ناخن یا اکسیدان رنگ مو بشویید اما اگر پوست حساسی دارید، این روش ها پیشنهاد نمی شود زیرا عوارض جانبی زیادی دارد.

طریقه پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست

روش اول :

اگر می خواهید پوست گردوی تازه را بکنید به طوری که دستانتان سیاه نشود حتما پوست آن را در داخل تشتی آب از خود گردو جدا کنید تا سیاهی آن کمتر به عمق پوست نفوذ کند.

روش دوم :

برای جدا کردن پوست تازه گردو، گردو ها را چند روز در محیطی سایه آفتاب پهن کنید تا پوست سبزشان کمی خشک و چروکیده شود. سپس با پا گردو را روی آسفالت با فشار عقب و جلو کنید تا پوست گردو راحت جدا شود.

پوست کندن گردو 

روش سوم :

برای جدا کردن پوست تازه گردو، چنانچه در نمناک عنوان کرده ایم گردوها را روی یک سطح صاف بریزیدو روی آن را با خاک یا ماسه بپوشانید و پوست گردو ها به راحتی بعد از 5 تا 6 ماه بعد جدا می شود.

روش چهارم :

شما می توانید گردوها را در یک گودال کوچک بریزید و روی آن را بپوشانید ، سپس یک الی دوهفته صبر کنید و بعد از این مدت با دستکش و یک کارد به راحتی پوست گردوها را جدا کنید.

روش پنجم :

برای جدا کردن پوست تازه گردو، ابتدا یک دستکش نخی بپوشید و سپس روی آن دستکش نایلونی بپوشید زیرا به تنهایی پوشیدن دستکش های نایلونی، سبب می شود که بخار کنند و سیاهی دستان شما بیشتر شود.

ود از بین می‌روند.

 

دکمه بازگشت به بالا