ورزشی

شایعه جنجالی علیه حذف قایدی از تیم ملی؛ پای فرهاد در میان است!

فهرست ۲۴ نفره و جدید تیم ملی فوتبال ایران در دلِ خود ابهامات پرشماری را دارد و یکی از ابهامات مطرح شده درباره این فهرست، حذف نام مهدی قایدی از جمع ملی‌پوشان است. قایدی که فصل گذشته در استقلال عملکرد خیره‌کننده‌ای داشت و توانست به تیم ملی بازگردد، همراه این تیم در مسابقات کافا حضور یافت و در این تورنمنت هم در ۲ مسابقه مورد اعتماد کادرفنی تیم ملی قرار گرفت که ناکام در گلزنی و گل‌سازی بود اما عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشت.

قایدی بعد از جدایی از استقلال تصمیم گرفت تا کارش را مجدداً در فوتبال امارات دنبال کند و به تیم اتحاد کلبا با هدایت فرهاد مجیدی پیوست. ستاره خوش‌تکنیک فوتبال ایران بعد از پیوستن به تیم اماراتی، در هر ۳ مسابقه فصل جدید فوتبال باشگاهی امارات در لیگ برتر و جام حذفی در میدان مسابقه حاضر بوده و ۲۷۰ دقیقه کامل برای اتحاد کلبا به میدان رفته است. جالب آنکه تلاش مهدی قایدی بر این بوده که بتواند فرم ایده‌آل فصل گذشته خود را حفظ کند که در این مسیر موفقیت نسبی داشته است.

مهدی قایدی در اولین بازی‌اش در فصل جدید فوتبال باشگاهی امارات، موفق شد هم برای تیمش گلزنی کند و هم روی ۲ گل دیگر تیم اتحاد کلبا تاثیرگذار بود تا آمادگی فنی‌اش را نشان بدهد. با توجه به عملکرد وینگرهای فوتبال ایران در ماه‌های گذشته و بعد از اردوی اخیر تیم ملی، به نظر می‌رسید که جایگاه قایدی در فهرست تیم ملی تثبیت شده است اما بعد از اعلام اسامی جدید تیم ملی ایران از سوی امیر قلعه‌نویی، تصمیم ناگهانی قلعه‌نویی آشکار شد و سرمربی تیم ملی روی نام قایدی خط قرمز کشید!

قایدی با کارنامه موفق از تیم ملی حذف شد!

قلعه‌نویی در پست وینگر برای برپایی دور جدید اردوی آماده‌سازی تیم ملی، نام محمد محبی را در کنار علیرضا جهانبخش، وحید امیری و مهدی ترابی قرار داده که در اتفاقی جالب‌توجه مقایسه کارنامه قایدی با ۴ بازیکن دعوت‌شده نشان می‌دهد که این ستاره خوش‌تکنیک ریزنقش شروع فصل موفق‌تری نسبت به رقبایش در تیم ملی داشته و همین مسئله باعث شده تا بیش از پیش تصمیم امیر قلعه‌نویی جنجالی شود. محبی روزهای خوبی را در فوتبال روسیه پشت سر نمی‌گذارد و با وجود حضور گاه و بی‌گاه در ترکیب اولیه روستوف، تنها یک پاس گل در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد.

جهانبخش از فرم ایده‌آل خود فاصله گرفته و در تیم فاینورد در شروع فصل جدید لیگ هلند نیمکت‌نشین شده است. وحید امیری که در پست مهاجم سایه در پرسپولیس بازی می‌کند، تنها یک پاس گل در فصل جدید در کارنامه‌اش داشته و مهدی ترابی هم فرسنگ‌ها با روزهای اوج خود فاصله دارد و فعلاً نتوانسته در لیگ بیست‌وسوم گلی را به‌ثمر برساند و یا گلی را بسازد تا با ناکامی مطلق در ترکیب سرخ‌ها به فهرست جدید تیم ملی رسیده باشد. این مقایسه نشان می‌دهد که به لحاظ فنی، قایدی شایستگی کمتری نسبت به رقبایش برای حضور در فهرست جدید تیم ملی نداشته است.

امیر قلعه‌نویی رابطه چندان مطلوبی با فرهاد مجیدی سرمربی این روزهای اتحاد کلبا که در آن مهدی قایدی حضور دارد، نداشته و بسیاری از کارشناسان و منتقدان، حذف قایدی از تیم ملی را مرتبط با این رابطه نامطلوب می‌دانند. جالب آنکه قایدی روز گذشته در فضای مجازی تصویری که روی آن عبارت «ژنرال بله قربان‌گو» نقش بسته بود را لایک کرد تا بیش از پیش به حاشیه‌های پیرامون حذف او از تیم ملی دامن زده شود. البته که باید در این میان منتظر توضیحات تکمیلی کادرفنی تیم ملی هم بود اما آنچه واضح است اینکه اختلاف قلعه‌نویی و مجیدی قطعاً در مسیر حذف قایدی از تیم ملی موثر بوده است!

بیشتر بخوانید:

۲۵۸ ۲۵۸

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا