ورزشی

به یحیی توصیه می‌کنم شهاب را به دفاع بیاورد/ دوست داشتم تیم اولم در تبریز برنده شود

فنونی‌زاده: به یحیی توصیه می‌کنم شهاب را به دفاع بیاورد/ دوست داشتم تیم اولم در تبریز برنده شود

پیشکسوت پرسپولیس گفت: دوست داشتم تیم اولم در تبریز پیروز شود.

مرتضی فنونی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا نیوز، با اشاره به وضعیت پرسپولیس در فصل جدید تاکید کرد: پرسپولیس شروع خوبی در دو بازی اول داشته و موفق شده هر 6 امتیاز ممکن در دو بازی اول خود را به دست آورد که این اتفاق، اتفاق خوبی است. در بازی با آلومینیوم اراک تیم از نظر فوتبالی شرایط ایده‌آلی نداشت اما در تبریز و برابر تراکتور نمایش خوب و کسب نتیجه خوب به طور همزمان برای پرسپولیس رقم خورد.

وی در مورد دو نتیجه مشابه برای پرسپولیس در دو هفته اول لیگ برتر تصریح کرد: در فوتبال حرفه‌ای کسب پیروزی از نتیجه و تعداد گل‌ها مهم‌تر است. پرسپولیس به عنوان اصلی‌ترین مدعی قهرمانی، در دو بازی اول خود در فصل جدید چراغ اول را خوب روشن کرد. پرسپولیس در فصل جدید، فصل فرسایشی را پیش روی خود می‌بیند و  برایش کسب حداکثر امتیازات بازی‌ از اهمیت بالایی برخوردار است.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد شرایط فنی تیم گل‌محمدی اظهار داشت: در بازی برابر آلومینیوم تیم از نظر فنی چندان خوب نبود اما با توجه به بازی که پرسپولیس در تبریز برابر تراکتور انجام داد، به نظرم این تیم رفته‌رفته بهتر می‌شود و می‌تواند امسال هم مدعی اصلی و شماره یک برای قهرمانی باشد. پرسپولیس تیم اول من است و تراکتور تیم دوم. در این دیدار من دوست داشتم تیم اولم به پیروزی برسد که این اتفاق رخ داد.

فنونی‌زاده اشاره‌ای به ساختار خط دفاعی تیم گل‌محمدی در فصل جدید داشت و گفت: کنعانی بازیکن خوبی است اما دوری چند ساله‌اش از پرسپولیس یک مقدار او را با زوجش در خط دفاع ناهماهنگ کرده است که این معضل رفته رفته باید برطرف شود. ضمن این که با وجود بیرانوند به عنوان گلر اول پرسپولیس و تیم ملی، تیم در دروازه شرایط خوبی دارد ولی به نظر من نیاز به گلر دوم برای مواقعی که بیرانوند به هر دلیلی نتواند در ترکیب حضور داشته باشد؛ احساس می‌شود.

وی در مورد شهاب زاهدی به موضوع جالبی اشاره داشت و تصریح کرد: شهاب در تیم‌های پایه پرسپولیس در دفاع چپ بازی می‌کرد که اتفاقا مهره تاثیرگذاری بود و بعد کم‌کم تغییر پست داد. پیشنهاد من به یحیی این است که او در بازی‌های دوستانه و در تمرینات از شهاب در این پست استفاده کند چرا که من فکر می‌کنم او در این منطقه بتواند کمک زیادی به پرسپولیس داشته باشد. من همان طور که معتقدم حیف است وحید امیری در دفاع چپ بازی کند، فکر می‌کنم زاهدی در این پست جواب بدهد.

 گفت‌وگو از علی شفیعی‌جم 

 انتهای پیام/ 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا