اجتماعیبرترین های کسب و کار

چگونه سیم شارژر خراب را درست کنیم؟

چگونه شارژری که خراب شده است را تعمیر کنیم؟

امروزه همه ما تا حدودی به گجت ­ها و تلفن­ های همراه خود وابسته هستیم. بعضی ­ها تنها برای تماس تلفنی و بعضی دیگر برای کار خود از گوشی­ های هوشمند استفاده می ­کنند و حتی بدون وجود آن ممکن است کارشان پیش نرود. اگر زمانی که می ­خواهید یک گوشی، لپ تاپ، تبلت یا هر دستگاه دیگری را شارژر کنید متوجه شوید که کابل شارژر اصلی سامسونگ کار نمی­ کند و دستگاه مورد نظر شما شارژ نمی­ شود از این مسئله ناراحت و عصبانی خواهید شد.

متأسفانه سیم شارژرها به شدت مستعد پارگی و خرابی هستند اما هنگام مواجه شدن با هر گونه مشکلی بدون داشتن مهارت در زمینه­ تعمیر لوازم الکترونیکی هم خودتان می­ توانید اقداماتی انجام دهید تا مشکل را حل کنید. چگونه شارژری که خراب شده است را تعمیر کنیم؟

چه عواملی می­ توانند منجر به کار نکردن شارژر شوند؟

یک شارژر بنا به دلایل متعددی می­ تواند کار نکند که بعضی از این عوامل عبارتند از: برق نداشتن پریز برق، خراب یودن خود شارژر، آسیب دیدن پورت شارژ گوشی.

چگونه شارژری که خراب شده است تعمیر کنیم؟

با وجود این که قسمتی از تعمیرات نیاز به اتصال سیم­ ها دارد اما باز هم خودتان می ­توانید شارژر خراب خود را تعمیر کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید مشکل از خود شارژر است بنابراین، می­ توانید با اتصال یک وسیله­ ی برقی دیگر به پریز مورد نظر از سالم بودن و برق دهی آن اطمینان حاصل کنید. همچنین سری به جعبه فیوز خانه بزنید و مطمئن شوید که برق همه­ قسمت­ ها وصل است. زمانی که جعبه فیوز را باز می ­کنید باید همه­ سوئیچ­ های آن در یک جهت قرار گرفته باشند.

دومین کاری که باید انجام دهید این است که از اتصال درست کابل مطمئن شوید. کابل را از دستگاه جدا کنید، چند ثانیه صبر کنید و دوباره آن را به خوبی متصل کنید. از اتصال صحیح کابل به سَری شارژر و پورت شارژ گوشی یا تبلت مطمئن شوید. کابل­ های شارژر به مرور زمان فرسوده می­ شوند و هنگام شارژ شدن گوشی بیشترین فشار را تحمل می­ کنند. . برای اطمینان یافتن از این که کابل شارژر سالم است یا نه می­ توانید از یک کابل دیگر برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید. اگر مشکل از کابل نبود یک سَری دیگر را نیز امتحان کنید تا مطمئن شوید که مشکل از آن است یا خیر.

گاهی اوقات متوجه می ­شوید که شارژر کاملاً سالم است و پریز هم برق رسانی می­کند. در این شرایط باید به سراغ پورت شارژ گوشی بروید. قبل از هرگونه اقدامی باید گوشی را خاموش کنید. سعی کنید که با دقت داخل پورت شارژ را تمیز کنید و سپس دوباره شارژر را متصل کنید و آن را امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد بهتر است که گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات تخصصی موبایل ببرید تا مشکل پورت شارژ گوشی را حل کند. اگر علاقه مند به آموزش تعمیرات موبایل هستید، پیشنهاد می شود دوره های آموزشی را از دست ندهید.

استفاده از نی به عنوان روکش کابل

گاهی اوقات از روی ظاهر شارژ می­ توان متوجه شد که آسیب دیده است. مثلاً ممکن است روکش کابل آن پاره شده باشد و سیم لخت بیرون زده باشد یا مشخص باشد که قسمتی از سیم آن قطع شده است. اگر شارژر شما کار می­ کند اما روکش کابل آن از بین رفته است می­ توانید از یک نی به عنوان روکش کابل استفاده کنید. هر اندازه از نی را که لازم دارید با قیچی ببرید. روی نی برشی ایجاد کنید تا بتوانید قسمتی از سیم شارژر را که آسیب دیده است داخل آن قرار دهید. اکنون مقداری نوار چسب به دور نی بپیچید. به این شکل برای سیم خود یک محافظ ایجاد کرده اید.

استفاده از ریسمان پاراکورد

اگر روکش شارژر آسیب دیده است و امکان دارد که سیم داخل آن نیز قطع شود و آسیب ببیند می­توانید به دور قسمت مورد نظر مقداری ریسمان پاراکورد بپیچید. ممکن است که در داخل خانه این ریسمان را نداشته باشید اما در خرازی­ها به راحتی می ­توانید آن را پیدا کنید. ریسمان را به اندازه­ی دو لایه به دور قسمت بدون روکش بپیچید تا لایه ه­ای محافظ ایجاد شود.

اتصال سیم قطع شده

اگر متوجه شدید که کابل دچار مشکل شده است و سیم­ های آن از داخل قطع شده اند باید با استفاده از قیچی یا چاقو روکش سیم را ببرید. سیم های مسی که اتصالشان قطع شده است را به همدیگر بپیچانید. پس از اتصال سیم­ ها می ­توانید از روش ­های فوق برای ایجاد محافظ دور سیم استفاده کنید و یا چسب برق به دور سیم بپیچید.

تعمیر سیم شارژر سامسونگ

مرحله ۱

آنچه شما نیاز دارید در تعمیر سیم شارژر سامسونگ:

1:خود کابلی که آسیب دیده است

۲: کاتر

۳: موچین

4: دستگاه لحیم کاری

5: نوار

6: اتیل سایانو اکریلات (چسب مایع)

7: بافت یا پارچه (یک چیزی برای پوشاندن روی کابل)

 مرحله ۲

بریدن روکش پلاستیکی روی سری کابل

 مرحله ۳

اتصال به شبکه تصویری از اتصال به شبکه با دقت مراقب کابل آسیب دیده باشید.

آن مکان برای آن است که هیچ سیم یا سیم آهنی نداشته باشد … فقط یک نقطه قلع است. .تنها استفاده از ابزار جوشکاری با سوزن داغ برای باز کردن سیم از تیغ استفاده ‌کنید.

اول قبل از اینکه همه قطعات باز شده را با هم جمع کنید، همه چیز رو چک کنید.

مرحله ۴

آن را امتحان کنید

پیش از وصل کردن شارژر کابلی به دستگاه خود … به باتری خود نگاه کنید و سه دقیقه صبر کنید اگر همه چیزدرست باشه که عالیه!اطمینان پیدا کنید که واقعا کار میکند.اگر بعد از بیش از سه دقیقه و باتری کار نمی‌کند،  کار خود را بازبینی می کنید و چیزهایی را که به خوبی متصل نیستند پیدا نکنید …. و آن را تعمیر کنیدتا مطمئن شویم همه چیز به حالت عادی برگشته است … اجازه بدهید کابل تعمیر شده دستگاه شما را به طور کامل شارژ کند.چطور است؟

بسیار خوب اجازه بدهید قدم آخر را برداریم.

مرحله ۵ (آخرین مرحله تعمیر سیم شارژر سامسونگ)

پایان دادن به لمس زمانی به مراحل قبلی خاتمه دادید و آن هارا درست انجام دادید این کررا انجام دهیدبعد از این که همه چیز مونتاژ شد … از نوار خود برای پوشش دادن تمام این مواد برای جلوگیری از آسیب زدن به قطعات مهم در صورت نیاز به تعمیر مجدد استفاده کنید.

و بستگی دارد برای محافظ آن از چه موادی استفاده کرده اید مانند پلاستیک یا روکش اولیه آن یا پلاستیکی که برای بسته بندی محصول استفاده می شود.من چسب مایع را انتخاب کرده ام آن را با برش دادم لایه ای یونولیت مانند روی آن کشیدم.

قبل از این که بخواهیم این منطقه را پوشش دهیم، چسب مایع را روی پارچه قرار دهید … تا آن که باپارچه پوشانده شود … تنها برای خیس کردن پارچه و چسبیدن به شارژر …و پس آن که انجام دهید سپس مطمعن شوید که کاملا خشک و سخت شده باشد قابل استفاده می باشد یا خیر..

 سوالات متداول:

برای تعمیر سیم شارژر سامسونگ نیاز به چه لوازمی است؟

تعمیر سیم شارژر سامسونگ تنها نیاز به چند لوازم ساده دارد: 1.کاتر 2. موچین 3. دستگاه لحیم کاری 4.نوار یا لنت برق 5. چسب مایع سپس طبق روندی که گفتیم به راحتی کار را پیش ببرید.

اگر بازهم قادر به تعمیر نبودیم چه کنیم؟

پس از خرید کابل شارژ حتما نحوه نگه داری صحیح را پیاده کنید که استفاده از محافظ سیم کابل شارژ بی تاثیر نیست، و حتما نمونه اورجینال را خریداری نمایید چراکه نسبت به مدل‌های تقلبی از طول عمر بیشتری برخوردار هستند.

برگرفته شده از: اروس دیجیتال

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا