اقتصادی

پایداری آب در ۴ روستای شهرستان گتوند

دانا نیوز/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از پایداری آب در ۴ روستای شهرستان گتوند خبر داد.

محمد رضا کرمی نژاد در گفت و گو با دانا نیوز، اظهار کرد: تامین آب شرب روستاهایی که سال‌ها مشکلات پایداری آب شرب داشته‌اند در دستور کار شرکت آب و فاضلاب خوزستان است و در یک هفته گذشته توانستیم مشکل بیش از ۳۰ روستایی که در تامین آب شرب پایدار مشکل داشتند را برطرف کرده و تامین آب آن‌ها را پایدار کنیم.

وی افزود: در پی بروز مشکل تامین آب شرب روستاهای بردلا، پشت درب سفلی، پشت درب وسطی و پشت درب علیا از توابع شهرستان گتوند که موجب افت فشار و بروز نارضایتی در اهالی روستاهای مذکور شده بود، پروژه اجرای یک کیلومتر خط انتقال، بازسازی تاسیسات و ایستگاه تقویت فشار روستای ماندنی شهرستان گتوند اجرایی و وارد مدار بهره‌برداری شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: با اجرای این پروژه و با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان نسبت به تامین و پایداری آب شرب ۴ روستای شهرستان گتوند اقدام شد و مشکل این روستاها بعد از سال‌ها برطرف شده است.

کرمی نژاد با اشاره به اقدامات انجام‌شده در پروژه آبرسانی به این روستاها تصریح کرد: با بهره‌برداری از ایستگاه تقویت فشار آب شرب روستای ماندنی، به واسطه بازسازی مخزن ذخیره و ساختمان ایستگاه پمپاژ، محوطه سازی تاسیسات، خرید و نصب دو دستگاه الکتروپمپ ۳۳ کیلووات، خرید و نصب تابلو برق جدید و اجرای یک کیلومتر خط انتقال پلی اتیلن، این روستاها از نعمت آب شرب ۲۴ ساعته، پایدار و با فشار مطلوب بهره‌مند شده‌اند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: از ۴ هزار و ۴۰۰ روستای موجود در استان، کار آبرسانی به ۲ هزار روستا انجام شده است و از نعمت آب شرب پایدار و با کیفیت برخوردار هستند و شبانه روز تلاش خواهیم کرد تا مشکلات آب شرب در تمام روستاها یک بار برای همیشه برطرف شود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با ارائه تحلیل‌های دقیق و به‌روز، سعی می‌کنم به شما نکات و دیدگاه‌های مهم را ارائه دهم تا شما بتوانید از این اطلاعات بهره‌برداری کنید.
دکمه بازگشت به بالا