ورزشی

خوب نبود آقای خطیر؛ مثالِ چهاردهم شدن استقلال اصلا خوب نبود!

آفتاب‌‌نیوز :

مصاحبه علی خطیر مدیرعامل جدید باشگاه استقلال با چند روز تاخیر، سرانجام امروز منتشر شد. مصاحبه‌ای که محتوای آن بیشتر دلجویی از جواد نکونام و طلب صبر و حوصله برای بازیکنان بود.

خطیر سعی کرد در گفت و گویی از پیش تنظیم شده، آتش شعله ور موجود در استقلال را خاموش کند، اما نحوه دفاع او از نکونام و بازیکنانش چنین بود؛ «حتی اگر استقلال چهاردهم شود، من به قیمت حراج اعتبار خودم، از شما حمایت می‌کنم.»

واقعیت، اما چیست؛ آیا علی خطیر در باشگاه استقلال آنقدر اعتبار دارد که به خاطر گلِ روی آبی‌های امروز بر آن چوب حراج بزند؟

بی تعارف خدمت آقای خطیر عرض می‌کنیم که میزان اعتبار ورزشی او (که بر سر آن هم می‌تواند بحث‌های زیادی داشته باشیم) برای هواداران معترض استقلال کوچک‌ترین اهمیتی ندارد. آن‌ها با وعده حفظ نکونام حتی در صورت چهاردهم شدن تیم هم آرام نمی‌شوند. این که نکونام است؛ حتی اگر کاپلو هم سرمربی استقلال بود، چهاردهمی تیم برای استقلالی‌ها قابل تحمل نبود.

البته اگر فرصتی برای تدوام مدیریت خطیر درباشگاه استقلال باقی بماند، او در طول زمان کارآزموده‌تر خواهد شد و طبعا مصاحبه هایش، سروشکل حرفه‌ای به خود می‌گیرد. برای آرام کردن اوضاع، خطیر باید هر چه سریع‌تر مطالبات باقی مانده بازیکنان را پرداخت کند و نیم نگاهی نیز به لیست خرید‌های جواد نکونام تا پایان مهلت نقل و انتقالات داشته باشد.

سرعت عمل مدیر استقلال در این گونه مواقع است که اهمیت بسزایی پیدا می‌کند؛ در غیر این صورت حرف و حدیث‌ها پیرامون چوب حراج بر اعتبار «منِ مدیر» یا گارانتی ادامه سرمربیگری نکونام با هر عنوان و مقامی، آرامشی برای این هواداران خسته و ناامید به ارمغان نمی‌آورد.

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا