علمی و پزشکی

آیفون15 سنت‌شکنی می‌کند؛ عرضه دیرتر!

یکی از تحلیل‌گران BoA که به‌درستی پیش‌بینی کرده بود آیفون ۱۲ در سپتامبر ۲۰۲۰ به‌فروش نخواهد رسید، اکنون اعلام کرده که شاید شاهد تأخیر مشابهی در عرضه‌ی آیفون ۱۵ باشیم.

وامسی موهان، تحلیل‌گر BoA با انتشار یادداشتی گفت آیفون‌های بعدی اپل احتمالاً به‌جای ماه سپتامبر ۲۰۲۳ در اکتبر سال جاری به‌فروش خواهد رسید.

تأخیر عرضه‌ی آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰

موهان در ماه مارس ۲۰۲۰ یعنی حدود ۶ ماه قبل‌از عرضه‌ی سری موردانتظار آیفون ۱۲ اعلام کرد این گوشی‌ها تا اواخر اکتبر در دسترس مشتریان قرار نخواهند گرفت.

تحلیل‌گران BoA درسال ۲۰۲۰ گزارشی منتشر کردند که درآن پیش‌بینی شده بود آیفون‌های پرچم‌دار 5G به‌دلیل مشکلات زنجیره‌ی تأمین ناشی از تأثیر کرونا، احتمالاً با یک‌ماه تأخیر روانه‌ی بازار خواهند شد.

درنهایت تأخیر در عرضه‌ی دو مدل‌ آیفون ۱۲ بیشتر بود. مدل پایه‌ی این گوشی‌ها در تاریخ ۲۳ اکتبر برای مشتریان ارسال شد درحالی‌که آیفون ۱۲ پرو مکس و ۱۲ مینی تا ۱۳ نوامبر دردسترس خریداران قرار نگرفتند.

آیفون ۱۵ احتمالاً با تأخیر چند هفته‌ای عرضه خواهد شد

موهان می‌گوید بررسی‌ زنجیره‌ی تأمین اپل نشان می‌دهد آیفون ۱۵ با تأخیر عرضه خواهد شد و البته این تأخیر فقط چند هفته خواهد بود.

به‌نوشته‌ی 9to5mac، چنین تأخیرهایی تأثیر مهمی بر وضعیت مالی اپل دارند. این شرکت همیشه آیفون‌های جدیدش را اواخر سپتامبر روانه‌ی بازار می‌کند و تأخیر در عرضه‌ی این محصولات یعنی درآمد مالی آن‌ها برای سال مالی بعدی ثبت خواهد شد.

227227

تیم تحریریه مطالب پزشکی

نوشته‌هایی که با بهره‌گیری از الگوریتم BERT گوگل، بصورت کاملاً انسانی و پویا باشند و به خواننده‌ها کمک می‌کنند تا به راحتی مفاهیم علمی را درک و استفاده کنند.
دکمه بازگشت به بالا