برترین های کسب و کارعمومی

عملکرد فن کویل چگونه است؟

ساختار فن کویل ها بسیار شبیه یکدیگر بوده و از مجموعه کویل (چند ردیف لوله خم خورده) و یک فن تشکیل می شود. طرز کار فن کویل به این شکل است که یک سوپاپ سونولوئیدی (شیر برقی) در ورودی کویل ها قرار گرفته و نقش آن کنترل جریان آب سرد و یا آب گرم ورودی به آن است. دور فن نیز با توجه به دمای مورد نیاز تغییر می کند. بدین ترتیب در روزهای گرم سال، آب سرد وارد کویل شده و لوله های مسی و نیز پره های آلومینیومی آن سرد می شود و همزمان با چرخش فن، هوا با این سطوح سرد برخورد کرده و دمای آن کاهش می یابد. در روزهای سرد سال نیز به جای آب سرد، آبگرم در کویل جاری شده و این بار لوله های مسی و پره های آلومینیومی کویل، گرم می شود و هوای گرم از دستگاه خارج می گردد. در ضمن با توجه به نیاز، در مسیر هوا از فیلترهای مخصوص استفاده شود.

ساختار انواع فن کویل های سقفی ، زمینی و دیواری تقریبا یکسان است. برخی از فن کویل ها دارای کانال کشی بوده و با کانال به هوای آزاد بیرون راه دارند و برخی مدل ها دارای کانال نیستند و تنها هوای داخل ساختمان را به گردش درآورده و دمای آن را کاهش یا افزایش می دهند. علاوه بر نحوه کانال کشی، برخی از آنها به صورت توکار (به صورت پنهان که در معرض دید نیست) و برخی نیز به صورت روکار (در معرض دید) هستند. طرز کار فن کویل های توکار و روکار مشابه یکدیگر است.

سیستم چیلر ، بویلر و فن کویل چگونه کار می کند ؟

در یک ساختمان بزرگ، ده ها یا صدها دستگاه فن کویل در نقاط مختلف نصب می گردد و همگی با لوله کشی آب سرد و گرم به سیستم های مرکزی چیلر یا مینی چیلر (سرد کننده آب) ، بویلر موتورخانه یا پکیج (گرم کننده آب) اتصال می یابند. چون در این سیستم، دمای هر دستگاه را می توان به صورت مستقل و جداگانه تنظیم کرد، استفاده از این سیستم گزینه بسیار خوبی برای اماکنی است که هر اتاق یا سالن آن به کنترل جداگانه دما نیاز دارد.

مطالعه بیشتر ⇐

فن کویل های سقفی به دو دسته تقسیم می شوند.

۱ . فن کویل سقفی توکار

۲ . فن کویل کاستی

نوع سقفی توکار تقریبا بیشترین کاربرد را در انواع ساختمان ها دارد. ولی نوع کاستی بیشتر در ساختمان هایی که دارای سقف کاذب هستند (مانند ادارات، ساختمان های تجاری و …) مورد استفاده قرار می گیرد. در شکل زیر نمونه ای از فن کویل سقفی توکار نشان داده شده است. نکته اینکه مبدل حرارتی ذکر شده در تصویر زیر، همان کویل (لوله های مسی دارای پره های آلومینیومی) است.

مهمترین خصوصیات فن کویل های شرکت ما

۱ . قابل ارائه در دو مدل :

فن کویل پر فشار (با قدرت پرتاب باد زیاد و مناسب برای اماکن با سقف بلند)

فن کویل کم فشار (با قدرت پرتاب باد کم و مناسب برای اماکن با سقف کوتاه)

۲ . مقاوم در برابر خوردگی

۴ . موجود در انواع ۴ لوله ای و ۲ لوله ای

۵ . مجهز نمودن به انواع فیلترهای با درصد فیلتراسیون متفاوت (از نوع مشبک تا فیلترهای با دقت ۰٫۰۱ درصد)

۶ . افزایش راندمان مصرف انرژی با موتورفن های اینورتر (سرعت متغیر) و تنظیم خودکار جریان هوا و افزایش دهنده آسایش

۷ . وجود مدل های باریک و کشیده با ارتفاع کم (با ارتفاع تنها ۱۸۰ میلی متر) برای نصب در فضاهای با حجم کم

۸ . مبدل حرارتی با لوله مسی بدون درز با فین های آلومینیومی

تهویه مطبوع ماخ ، طراح و تولید کننده انواع دستگاه های تهویه گرمایشی و سرمایشی از جمله انواع هواساز ، چیلر ، زنت ، ایرواشر ، اکونوپک ، فن کویل و … مطابق با استانداردهای روز و متناسب با نیازهای اساسی هر پروژه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت محصولات با مهندسان ما تماس بگیرید.

جهت مشاهده انواع دایرکت اینداستری به همراه مشخصات و قیمت اینجا کلیک کنید

فن کویل صابکول با توجه به مدل و ظرفیت دستگاه متفاوت است. جهت قیمت فن کویل سقفی توکار می‌توانید در وب سایت ما اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا