ورزشی

عکس | مهدی طارمی از هری کین بهتر است!

تنها یک فصل دیگر از قرارداد هری کین با تاتنهام باقی مانده و گفته می‌شود وی در آستانه ترک این باشگاه لیگ برتری قرار دارد. مدیران باشگاه تاتنهام در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی گزینه‌های احتمالی جانشینی این مهاجم انگلیسی را زیرنظر دارند. از بایرن مونیخ، منچستریونایتد و پاری‌سن‌ژرمن به عنوان مشتریان اصلی کین 29 ساله یاد شده است.

سایت آمار فوتبال « Squawka» در گزارشی به بررسی 6 گزینه‌ای که می‌توانند جانشین هزی کین در تاتنهام شوند، پرداخته که در بین آنها نام مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو هم دیده می‌شود.

در این گزارش آمده است: «جذب مهدی طارمی توسط تاتنهام واقع بینانه است. او که یک سال بزرگتر از کین است، راه‌حلی بلندمدت برای خط حمله اسپرز نخواهد بود، اما این مهاجم ایرانیِ مقرون به صرفه، قابل دستیابی و مناسب برای این نقش است».

مقایسه آماری که این سایت از ویژگی‌های این دو مهاجم در موارد مختلف داشته، نشان می‌دهد که طارمی نه‌تنها در چند مورد پابه‌پای بهترین گلزن تاریخ تاتنهام پیش رفته، بلکه در موارد بیشتری آمار بهتری نسبت به ماشین گلزنی تاتنهام داشته است.

آمار مقایسه‌ای طارمی و کین به شرح زیر است:

1- ارسال پاس در عمق (آمار برابر)

2- احتمال گلزنی از روی موقعیت‌های غیرپنالتی (برتری خفیف طارمی)

3- لمس توپ در محوطه جریمه حریف (برتری قاطع طارمی)

4- تلاش برای شوتزنی (برتری خفیف کین)

5- جاگیری برای شوتزنی (برتری خفیف طارمی)

6- حمله با استفاده از انتقال سریع توپ به زمین حریف با کمترین تعداد لمس توپ (برتری قاطع کین)

7- تلاش برای گذر از بازیکن حریف (برتری کین)

8- به دست آوردن مالکیت توپ در یک‌سوم زمین حریف (برتری طارمی)

9- تعداد پاس‌ها در در یک‌سوم زمین حریف (برتری طارمی)

10- تعداد پاس‌های کوتاه در فضای کم (برتری کین)

11- تعداد پاس‌ها به داخل محوطه جریمه حریف (برتری خفیف طارمی)

12- پاس‌های مورد انتظار که احتمال گل شدنش بالاست (برتری قاطع طارمی)

مهدی طارمی که تنها یک فصل دیگر با پورتو قرارداد دارد، فصل گذشته در 51 بازی آمار 31 گل‌زده و 14 پاس‌گل را در پورتو از خود برجای گذاشت، این در حالی است که هری کین در 49 بازی برای تاتنهام آمار 32 گل‌زده و 5 پاس‌گل را به نام خود ثبت کرد.

طبق این گزارش، پنج گزینه ایده‌آل دیگری که می‌توانند جانشین هری کین در تاتنهام شوند، عبارتند از؛ ایوان تونی از برنتفورد، روبرتو فیرمینو از لیورپول، ایوان فرگوسن از برایتون، ونجلیس پاولیدیس از AZ آلکمار و ویکتور گیوکرس از کاونتری‌سیتی.

در تصویر زیر آمار طارمی با رنگ سبز و آمار کین با رنگ قرمز مشخص شده است.

مهدی طارمی , تیم فوتبال پورتو پرتغال , هری کین , تیم فوتبال تاتنهام انگلیس ,

258 258

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا