ورزشی

حذف روسیه از رده‌بندی جهانی/ایران یک پله صعود کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از فدراسیون والیبال، فدراسیون جهانی والیبال در جدیدترین رده‌بندی خود تیم ملی مردان روسیه را از جدول حذف کرد. در رده بندی جدید تیم‌های لهستان، آمریکا و برزیل در جایگاه‌های اول تا سوم رده‌بندی جهانی قرار دارند و تیم ملی والیبال ایران نیز با ۲۴۱.۰۵ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

گفتنی است هیأت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال موضوع ویزای تیم ایران را نیز در نشست اخیر هیأت رئیسه خود به صورت خاص بررسی و تصویب کرد در صورتی که آمریکا به تیم اصلی ایران ویزا ندهد، امتیازات ایران در رده‌بندی جهانی حفظ و فریز می‌شود و نتایج بازی ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ در جایگاهش تأثیر منفی نخواهد داشت.

ورزش روسیه از زمان حمله این کشور به اوکراین از سوی فدارسیون‌های مختلف جهان تحریم شده است و بر همین اساس فدراسیون جهانی والیبال در جدیدترین اقدام تیم ملی مردان این کشور را از رده‌بندی جهانی خود حذف کرد.

رده‌بندی پانزده تیم برتر والیبال جهان به قرار زیر است:

لهستان ۳۷۴.۲۸ امتیاز

آمریکا ۳۶۴.۸۲ امتیاز

برزیل ۳۶۲.۳۷ امتیاز

ایتالیا ۳۴۹.۹۰ امتیاز

فرانسه ۳۲۹.۲۷ امتیاز

ژاپن ۳۲۴.۰۸ امتیاز

آرژانتین ۲۹۳.۷۳ امتیاز

اسلوونی ۲۹۲.۲۵ امتیاز

صربستان ۲۶۲.۳۹ امتیاز

هلند ۲۴۴.۲۹ امتیاز

ایران ۲۴۱.۰۵ امتیاز

کوبا ۲۱۱.۸۲ امتیاز

ترکیه ۲۰۳.۱۶ امتیاز

اوکراین ۱۹۶.۲۸ امتیاز

کانادا ۱۷۹.۷۱ امتیاز

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا