علمی و پزشکی

روسیه: اپل جاسوس است! – دانا نیوز

روسیه به‌تازگی ادعا کرده که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) از طریق حفره‌هایی مخفی در آیفون که اپل در اختیار دولت آمریکا قرار داده، از مقامات و شهروندان این کشور جاسوسی می‌کند.

پیش‌تر گزارشات فراوانی در خصوص درگیری NSA و اپل بر سر مقاومت کوپرتینویی‌ها در افشای اطلاعات کاربران آیفون به دولتمردان منتشر شده بود. با این وجود اداره امنیت فدرال روسیه (FSB) ادعا کرده که اپل در نهایت راه دسترسی به اطلاعات کاربران را در اختیار مقامات آمریکایی قرار داده است.

روسیه: اپل جاسوس است!

چگونه روسیه اپل را به جاسوسی از شهروندان این کشور متهم کرده است؟

به گزارش رویترز، اداره امنیت فدرال روسیه مدعی شده که NSA قبلا با انتشار بدافزارهایی برای گوشی‌های اپل در صدد نفوذ به رخنه‌های امنیتی این سیستم عامل و دسترسی به اطلاعات کاربران بوده است.

این موسسه البته به‌طور دقیق مشخص نکرده که در صورت همکاری اپل با آژانس امنیت ملی آمریکا چه نیازی به استفاده از بدافزارها بوده است. با این وجود FSB تاکید کرده که صدها هزار دستگاه آیفون در روسیه طعمه این حمله سایبری شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

FSB در بیانیه رسمی خود در این خصوص گفته:

اداره امنیت فدرال روسیه به‌تازگی متوجه اقدام اطلاعاتی سرویس‌های ویژه آمریکایی در دسترسی به اطلاعات کاربران روسی از طریق آیفون‌های اپل شده است.

اپل امکانات فراوانی را جهت پایش کامل هر فرد دارای آیفون را در اختیار آژانس‌های امنیتی آمریکا قرار داده است. این اطلاعات جمع‌آوری شده در نهایت در اختیار کاخ سفید و دیگر همدست‌هایشان در اقدامات ضد روسیه قرار می‌گیرد.

روسیه: اپل جاسوس است!

بنا به ادعای اداره امنیت فدرال روسیه، این اقدام امنیتی NSA بیشتر شهروندان کشور روسیه و دیپلمات‌های فعال در این کشور از نقاط دیگری مثل سوریه و چین را هدف گرفته‌اند.

FSB همچنین ادعا کرده که این اطلاعات را با همکاری سرویس حفاظت فدرال روسیه که مسئولیت محافظت از شخصیت‌های سیاسی رده‌بالا را بر عهده دارد، به دست آورده است.

اپل و NSA تا به امروز در این خصوص اظهار نظری نکرده‌اند.

227321

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا