اجتماعی

پایتخت صاحب ناحیه فناوری می‌شود/ایجاد ناحیه نوآوری در ۵ هکتار از خیابان پیروزی

شهردار تهران در افتتاحیه ناحیه نوآوری دانشگاه تهران، از ایجاد پارک فناوری در پارک ولایت خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، علیرضا زاکانی امروز در مراسم افتتاح ناحیه نوآوری دانشگاه تهران، شهر تهران را کلانشهری دانست که هر اتفاقی در آن رخ می‌دهد، توسط سایر کلانشهرهای کشور الگوبرداری می‌شود، ضمن آنکه تمامی فراز و نشیب‌های تهران مورد ارزیابی و قضاوت قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد:  تهران، ۲۳۷ سال است که پایتخت ایران است، در حالی که با نظامی از مسائل روبرو است و مشکلات متعدد آن موجب شده مردم در تنگنا قرار گیرند.

زاکانی، بی مسکنی، بد مسکنی و موضوعات اجتماعی و اقتصادی را از جمله چالش‌های کلانشهر تهران نام برد که به کلاف سر در گم تبدیل شده است و کسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد.
 
شهردار تهران، راهگشای باز کردن این کلاف سردرگم را علم و عالم دانست و ادامه داد: امروز ۲۱ ماه است که در خدمت شهروندان هستیم و در این مدت آموختیم که بن بستی وجود ندارد و هر چند تنگنا هست، ولی انسداد نیست.

وی تاکید کرد: برای حل مسائل شهری، رجوع ما به مدل مدیریتی مشارکتی است که همه باید در میدان حاضر باشند و گره‌گشای ما در حل مشکلات اندیشمندانی هستند که کمتر به آنها توجه شده و باید از این ظرفیت عظیم علمی استفاده کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: در این مسیر، ۴ تحول مدیریت شهری، کالبد شهر که یک کالبد فرسوده است، حوزه شهروندان و زیست شهری و تحول فناورانه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه برای پایتخت مدیریت فناورانه خلق می‌کنیم، ادامه داد: «پارک ولایت» به عنوان «پارک فناوری» تهران در نظر گرفته شده است. این پارک در مساحت ۲۰۰ هکتار ایجاد می‌شود و وزارت علوم برای صدور مجوزهای آن تسهیلگری می‌کند.

زاکانی تبدیل کارخانه سیمان ری به کارخانه نوآوری را از دیگر گام های شهرداری برای مدیریت فناورانه دانست و گفت: نواحی نوآوری دیگری چون ۳ هکتار در شرق تهران و ۵ هکتار در خیابان پیروزی راه‌اندازی می‌شود و در این مسیر دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شریف، امیرکبیر و علم و صنعت نیز حضور دارند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا