عمومی

تبدیل وضعیت ایثارگران یک تکلیف قانونی است

استاندار خراسان جنوبی: تبدیل وضعیت ایثارگران‌ تکلیف قانونی است و هیچ دستگاه و مدیری نمی‌تواند از این کار سر باز بزند و انجام ندهد.

.به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، آقای قناعت در جلسه شورای راهبری توسعه توسعه مدیریت استان که با حضور اعضای این شورا برگزارتبدیل وضعیت ایثارگران یک تکلیف قانونی است شد با اشاره به اینکه ۸۸ درصد تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه های اجرایی در استان پیگیری و اجرا شده است، گفت: در  دو ماه آینده ۱۲ درصد باقی مانده از تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های دولتی باید انجام شود. 

استاندار همچنین با توجه به برگزاری هجدهمین جشنواره شهید رجایی در استان گفت: ستاد جشنواره شهید رجایی باید با محوریت معاونت توسعه منابع استانداری تشکیل و در شهریور  برگزار شود.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد پست‌های رسمی دستگاه‌های اجرایی اشغال و مابقی آن خالی است گفت: مدیران هر دستگاه باید به طور جدی از وزارت خانه مربوطه خودشان پیگیری کنند و مجوز استخدام نیرو‌های جدید را بگیرند.

استاندار با بیان اینکه موضوع رشد اقتصادی در دستور کار دولت، مجلس، قانون بودجه و برنامه هفتم توسعه کشور است افزود:ما در استان موضوع جذب سرمایه گذار را باید به طور جدی در دستور کار قرار دهیم.

وی گفت: در روز‌های گذشته با دو سرمایه گذار چینی که قصد سرمایه گذاری در بخش معدن، انرژی خورشیدی و صنعت ریلی استان را دارند ، بحث و گفتگو کرده ایم.

آقای قناعت با اشاره به اینکه سهم استان برای رشد اقتصادی در کشور  چهار و نیم درصد است افزود: برای تحقق این سهم در رشد اقتصادی کشور، باید بیشترین تمرکز در استان بر روی جذب سرمایه گذار باشد.

استاندار  با بیان اینکه بر بهره وری نیز تأکید فراوان شده است افزود: با توجه به آماری که سازمان بهره وری کشور داده است در سال ۱۴۰۱ خراسان جنوبی، از حیث استقرار چرخه بهره وری در کشور موفق به کسب رتبه چهارم در بین ۳۱ استان کشور شده و باید امسال شاهد ارتقا این رتبه باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری هم گفت: در خراسان جنوبی دو هزار و ۴۷۴ نفر واجد شرایط تبدیل وضعیت ایثارگران بودند که تاکنون دو هزار و ۱۷۴ نفر یعنی ۸۸ درصد تبدیل وضعیت شده اند.

جهانشاهی با اشاره به برگزاری هجدهمین جشنواره شهید رجایی در خراسان جنوبی هم افزود: جایزه این جشنواره به هشت دستگاه اجرایی استان تعلق می‌گیرد.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا