استان ها

اولین مجموعه تخصصی پیکلبال کشور بزودی در ارومیه افتتاح خواهد شد

اولین مجموعه تخصصی پیکلبال کشور بزودی در ارومیه افتتاح خواهد شد

سرپرست کمیته پیکلبال استان آذربایجان‌غربی از افتتاح اولین مجموعه تخصصی پیکلبال کشور در اواسط خرداد ماه سال جاری در شهر ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز از آذربایجان‌غربی، رامین امید باراندوزی گفت: پیکلبال ورزشی جذاب و جهانی برای تمامی سنین می باشد که در حال حاضر یکی از سریعترین ورزش‌های در حال رشد جهان است.

باراندوزی افزود: استان آذربایجان‌غربی جزو اولین استان‌های کشور است که مجوزهای لازم برای فعالیت این ورزش را از فدراسیون انجمن‌های ورزشی دریافت کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به رشد سریع این ورزش در سطح جهانی و داخل کشور، با اقدامات صورت گرفته از طرف کمیته پیکلبال آذربایجان‌غربی، ساخت اولین مجموعه تخصصی پیکلبال کشور با ۴ زمین بازی از اواخر سال گذشته در شهر ارومیه آغاز شده و در ۱۶ خرداد ماه سالجاری با حضور مسئولین ورزش کشور و استان این مجموعه به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست کمیته پیکلبال استان آذربایجان‌غربی ادامه داد: همزمان با اتمام مجموعه تخصصی پیکلبال در شهر ارومیه، ثبت نام دوره‌های درجه ۳ داوری و مربیگری این ورزش در آذربایجان‌غربی نیز آغاز شده و با توجه به حد نصاب رسیدن نفرات ثبت نامی، این دوره‌های آموزشی تا دو هفته آینده در شهر ارومیه برگزار خواهد شد.

باراندوزی یادآور شد: پیکلبال جز ورزش های المپیکی بوده و در المپیک سال ۲۰۲۸ آمریکا برای اولین بار بصورت رسمی تیم ها می توانند این رشته ورزشی را در میدان بزرگ المپیک تجربه کنند.

لازم به توضیح است رامین امید باراندوزی، سعاد وفاپیشه، سینا پسران افشاریان و اکبر نصیری از آذربایجان‌غربی به ترتیب مسئولیت سرپرست امور استان‌ها، سرپرست کمیته داوران، سرپرست کمیته روابط عمومی و عضو کمیته اجرایی پیکلبال کشور را بر عهده دارند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا