بین الملل

انهدام یک گروهک تروریستی در مراکش

نیروهای امنیتی مراکش یک گروهک تروریستی را متلاشی کردند که قصد حمله به تاسیسات حیاتی این کشور را داشت.

به گزارش دانا نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر مرکزی تحقیقات قضایی مراکش در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور موفق شدند یک گروهک تروریستی متشکل از سه نفر وابسته به تشکیلات تروریستی “داعش” را متلاشی کنند که به گفته آنها مظنون به دست داشتن در آماده سازی برای اجرای طرح‌های تروریستی با هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی و امنیتی بودند.

در این بیانیه آمده است، بر اساس اطلاعات اولیه، عناصر این گروهک تروریستی با امیر ادعایی داعش بیعت کردند و در تدارک اجرای طرح‌های خرابکارانه با هدف قرار دادن تأسیسات حیاتی و امنیتی بودند.

در ادامه این بیانیه آمده است که مظنونان تلاش داشتند با عناصر تروریستی در خارج از مراکش ارتباط برقرار کنند تا بلافاصله پس از اجرای عملیات خود در داخل کشور با این عناصر خارجی هماهنگ شده و به یکی از شاخه‌های داعش به ویژه در منطقه ساحل و صحرا بپیوندند.

براساس این بیانیه، این مظنونان جهت انجام تحقیقات بیشتر به دادستانی امور تروریستی ارجاع داده شدند.

طی چند سال گذشته، سرویس‌های امنیتی مراکش توانسته‌اند از چندین حمله تروریستی که بخش‌های حیاتی کشور را هدف قرار می‌داد، جلوگیری کنند، گروهک‌های تروریستی را متلاشی کنند و ده‌ها نفر از کسانی را که از سوریه و عراق آمده بودند، دستگیر کنند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا