استان ها

بیش از ۲۸۰ خانواده متقاضی فرزندخواندگی در کهگیلویه و بویراحمد

بیش از ۲۸۰ خانواده متقاضی فرزندخواندگی در کهگیلویه و بویراحمد

پارسال ۶ فرزند بی سرپرست و بد سرپرست در کهگیلویه و بویراحمد با انجام فرایند قانونی به خانواده‌های متقاضی واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز از استان کهگیلویه و بویراحمد؛معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گفت:۲۸۷ خانواده متقاضی فرزند خواندگی در استان وجود دارد.

 

هدایت عظیمی فر با بیان اینکه در سال گذشته ۶ مورد فرزند در استان کهگیلویه و بویراحمد به خانواده‌های بدون فرزند واگذار شد افزود: از این تعداد دو مورد فرزندخواندگی و چهار مورد باز پیوند به خانواده بوده است.

 

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز یک مورد فرزندخواندگی در این استان داشته ایم.

 

عظیمی فر با بیان اینکه هم اکنون در دو مرکز شیرخوارگان هشت کودک کمتر از یک سال وسه ساله نگهداری می‌شوند، افزود: در مرکز نوباوگان سه تا ۶ سال موردی نداریم، در خانه نونهالان ۶ تا ۱۳ ساله یاسوج سه نفر و در خانه کودکان و نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله دوگنبدان هشت نفر نگهداری می‌شوند.

 

وی ادامه داد: کودکانی که از نظر جسمی سالم باشند پرونده آنان مشکل قضایی ندارند و از نظر جسمی نیز معلولیت ندارند، با طی مراحل قانونی به خانواده‌های متقاضی واگذار می‌شوند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کودکان بدسرپرستی که در بهزیستی نگهداری می‌شوند نیز به خانواده‌های متقاضی واگذار می‌شوند، در صورتی که دادگاه عدم صلاحیت خانواده‌های این کودکان را تأیید کند این کودکان به خانواده‌های متقاضی واگذار می‌شوند.

 

عظیمی فر پس از برررسی وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، روحی و روانی خانواده‌های متقاضی، کودک به این خانواده‌ها واگذار می‌شود.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا