عمومی

رضایت‌مندی مهم‌ترین عامل مشارکت مردم

استاندار آذربایجان شرقی مهم‌ترین عامل جلب مشارکت مردم را رضایت‌مندی آنها دانست.

رضایت‌مندی مهم‌ترین عامل مشارکت مردمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان‌شرقی، عابدین خرّم در نشست فرمانداران استان گفت: ارتباط چهره به چهره و پاسخگو بودن مسئولان به مردم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و الگوی رفتاری مدیران با مردم در جامعه بسیار تاثیرگذار است.

وی با اشاره به در پیش بودن دومین سفر استانی رئیس جمهور به آذربایجان شرقی، گفت: سفر اول استانی در سال گذشته دارای برکات زیادی بود، به طوری که منابع استان نسبت به سال‌های گذشته تقریبا 7 برابر افزایش پیدا کرد.

وی گفت: یکی از اهداف دولت در سفرهای استانی این است که پروژه‌های نیمه تمام را تا حد امکان به اتمام برساند؛ همچنین نظام مسائل و مشکلات استان را طوری ارائه کنیم که تصمیم‌گیری‌های دولت برای رشد و توسعه استان رو به فزونی رفته و نگاه‌های جدیدی برای امیدافزایی به وجود آید.

خرّم افزود: برای تکمیل پروژه‌های مصوب در سفر استانی سال گذشته که ناتمام مانده است، پیشنهاد بودجه متمم خواهیم داد تا بتوانیم این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم؛ همچنین پروژه‌های جدید نیز برای استان پیشنهاد خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی به موضوع انتخابات مجلس دوازدهم در اسفند ماه امسال نیز اشاره کرد و گفت: انتخابات در کشور ما یک ماهیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ملی و فراملی داشته و با سایر نقاط متفاوت است.

وی تاکید کرد: در انتخابات، 4 مساله مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت اهمیت بالایی داشته و در همه انتخابات این 4 گزینه را به عنوان مسائل اصلی و ثابت در اولویت داریم.

خرّم با بیان اینکه مهم‌ترین عامل مشارکت مردم، رضایت‌مندی آنهاست، گفت: اگر مردم رضایت داشته باشند مشارکت نیز بالا خواهد بود؛ به همین خاطر است که امروز دشمن در صدد ایجاد یک گفتمان است که مردم را از آوردن به پای صندوق‌های رای ناامید کند.

وی افزود: دشمن می‌خواهد به مردم این‌گونه القا کند که حضور و رای دادن آنها بی‌تاثیر است؛ در حالی که انتخابات و انتخاب‌گر و انتخاب‌شونده، عامل زنده بودن و پویایی جامعه است.

استاندار آذربایجان شرقی خطاب به فرمانداران تاکید کرد: ما به عنوان مجریان انتخابات به هیچ عنوان اجازه نداریم له یا علیه فرد یا جریانی ورود کنیم؛ رای مردم امانت است و ما باید از آن پاسداری کنیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه خدمات دولت باید برای مردم تبیین شود، گفت: در دو سال گذشته برای 71 هزار نفر در استان شغل ایجاد شده و بیش از 500 واحد تولیدی احیا شده و به مدار تولید بازگشته‌اند.

وی افزود: ابرپروژه‌هایی مانند انتقال آب ارس، مس سونگون و ده‌ها پروژه دیگر توسط دولت و بخش خصوصی در حال انجام است و تنها در بخش کشاورزی بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

خرّم اظهار داشت: در 10 سال قبل از دولت سیزدهم، رشد اقتصادی استان منفی یا صفر بود، اما طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه سال گذشته و امسال رشد اقتصادی به 6.3 درصد رسیده است که اتفاق بسیار خوبی است.

استاندار آذربایجان شرقی به موضوع آرد و نان در شهرستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: کاهش سهمیه آرد در شهرستان‌ها و استان به هیچ وجه قابل قبول نیست و نهادهای ذی‌ربط باید این مشکل را حل کنند.

وی تاکید کرد: هماهنگی‌های درون‌دستگاهی باید در حدی باشد که هم‌افزایی و هم‌دلی به وجود آید و از همه توان برای پیشرفت کارها و خدمت به مردم استفاده کنیم

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا