استان ها

استان سمنان ۹۰۰ حامی آموزگار طرح اکرام ایتام دارد

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز استان سمنان ،محمد حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد استان سمنان ضمن اشاره به استقبال از طرح حامیان ایتام و کودکان نیازمند استان، گفت: حامیان آموزگار طرح اکرام ایتام استان سمنان به ۹۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه حامیان آموزگار طرح اکرام ایتام استان سمنان در ابتدای سال ۷۶۱ نفر بودند که امروز به ۹۰۰ نفر افزایش یافته اند، افزود: این امر نشان می‌دهد که جامعه فرهنگیان ما از چه میزان درک و کرامت برخوردار است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان درباره جامعه دانش آموزان تحت پوشش بیان کرد: شش هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز و ۵۲۹ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند.

ذوالفقاری با بیان اینکه این جامعه آماری سالانه از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: توانمندسازی نخبگی و تحصیلی یکی از اقدامات این نهاد است که این مهم جز با مشارکت خیرین به‌ویژه خیرین آموزشی محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۱۵۵ نفر از کودکان در طرح محسنین و ۶۷۷ نفر یتیم تحت حمایت در استان سمنان نیازمند همدلی و کمک خیران هستند، گفت: این کمک‌ها در راستای بهبود شرایط زندگی این کودکان مؤثر است.

در نخستین جشنواره تجلیل از خیران آموزشی استان سمنان هم‌زمان با دهه کرامت و روز ولادت حضرت معصومه (س) از خیران آموزشی شاغل و بازنشسته تجلیل شد.

46

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا