عمومی

شوراهای اسلامی برای ایجاد منابع درآمدی پایدار تلاش کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سلمان اسماعیلی دوشنبه در همایش روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت روز شوراها اظهار کرد: شوراهای اسلامی یک نهاد بی‌بدیل است که به قانون اساسی ما رنگ جدی‌تر و عملیاتی‌تری داد و اتصال حاکمیت با مردم را تکامل بخشید و انقلاب اسلامی مردمی‌تر شد.

وی روستاها و شهرهای تابعه ملایر را دارای ظرفیت بالا دانست و تصریح کرد: باید با معرفی و بکارگیری ظرفیت‌ها، اقتصاد را در روستاها مردمی کنیم.

فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه باید تعامل و همکاری بین شوراهای اسلامی، شهرداری و دهیاران باشد، افزود: باید از همه ظرفیت‌ها برای خدمت مردمی به دور از سیاسی کاری استفاده شود.

اسماعیلی اجرای قانون در انجام کارها و وظایف محوله شوراهای اسلامی را ضروری برشمرد و تصریح کرد: نیاز است شوراهای اسلامی شهر و روستا برای اجرای پروژه‌های این شهرستان همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به مأموریت بزرگ و زحمات خالصانه شوراهای اسلامی در تحقق اهداف نظام، تاکید کرد: حجم بزرگی از فعالیت‌ها و تلاش‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا در گمنامی است که این خدمات بی‌نظیر و ستودنی است.

فرماندار ویژه ملایر بر تلاش شوراهای اسلامی در ایجاد منابع درآمدی پایدار، تأکید کرد و افزود: بخشی از این منابع درآمدی از طرح تحول اقتصادی محقق می‌شود و انتظار داریم شوراهای اسلامی و دهیاران در این زمینه پیشنهادات و فکرهای عملی و طرح‌های اجرایی خود را ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه در راستای تحقق شعار دولت سیزدهم، ادعا می‌کنیم که در دوره اخیر فرمانداری ویژه ملایر یکی از مردمی‌ترین دوره‌های خود را تجربه کرده و نمونه بارز آن برپایی میزهای خدمت بوده است، ادامه داد: طی یکسال اخیر با وجود اتفاقات رخ داده، حدود یکصد میز خدمت در روستاها و نقاط حاشیه روستاها و شهرها برگزار و مصوبات خوبی اتخاذ شد و بنای آن مردم و شوراهای اسلامی بود.

اسماعیلی با بیان اینکه با افزایش ۳۰ درصدی میزان بارندگی در این شهرستان نسبت به سال گذشته، همچنان کمبود آب داریم و شوراهای اسلامی و دهیاران باید در مدیریت منابع آب دقت لازم را داشته باشند، اظهار کرد: با وجود مشکلاتی که از دولت قبل باقی مانده بود، در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم شاخص‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری مثبت شد و مهار تورم و تولید نقدینگی رقم خورد.

وی وجود ۶۲۲ رشته قنات در این شهرستان و اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای لایروبی قنوات را از جمله اقدامات برشمرد و گفت: بودجه عمرانی این شهرستان در سال گذشته ۶ هزار میلیارد تومان شامل چهار هزار میلیارد تومان بودجه ملی و ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور بود که به همت دولت، میزان تخصیص‌ها خوب است.

تأمین زمین منطقه ویژه اقتصادی سامن با مشارکت شوراهای اسلامی

وی گفت: ادعا نمی‌کنیم که همه مشکلات را می‌توانیم حل کنیم، اما با مشارکت شوراهای اسلامی اعتبارات مورد نیاز را با نظر آنها و طبق اولویت توزیع کردیم و امسال شرایط بهتری را تجربه خواهیم کرد.

اسماعیلی با بیان اینکه با همراهی و حرکت خودجوش مردم و شوراهای اسلامی بخش سامن زمین مورد نیاز برای منطقه ویژه اقتصادی سامن تأمین شد، عنوان کرد: از زمان رونمایی طرح تحول اقتصادی ملایر “تام” چند هزار هکتار زمین با همراهی مردم در نقاط مختلف شهرستان معرفی شد که بدون شک رشد اقتصادی در این نقاط قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: توسعه و پیشرفت ملایر را متوقف نمی‌کنیم و مشارکت شوراهای اسلامی و دهیاران باید با اعتمادسازی و حفظ حداکثری منافع مردم در طرح تحول اقتصادی ملایر شکل گیرد.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا