ورزشی

شرط پیروزی استقلال و پرسپولیس در دربی/ جواب حرف عابدزاده را دادم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

صادق ورمزیار در گفت و گو با خبرنگار آنلاین به ارزیابی عملکرد آبی پوشان در لیگ برتر پرداخت و گفت: استقلال یک روند رو به رشد را تجربه می‌کند. این تیم توانسته در هفته‌های گذشته پیروزی‌های خود را تداوم ببخشد و حالا قبل از دربی هم توانست تیم هوادار را در یک بازی پرگل شکست داده و آماده دربی شود.

وی گفت: خط حمله و هافبک‌های استقلال عملکرد فوق العاده ای دارند و نقطه قوت این تیم در این دو خط است و گلر و مدافعانی هماهنگ دارند که نشان دادند وحدت و همدلی خوبی بین آنها وجود دارد و همیشه توانسته اند به آنچه می‌خواهند دست پیدا کنند.

ورمزیار در ادامه خاطرنشان کرد: استقلال با شرایط روحی خوب آماده دربی شده است، آبی‌ها می‌دانند باید این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذارند تا به عنوان یکی از مدعیان جام قهرمانی در لیگ کارشان را ادامه دهند بنابراین باید منتظر یک بازی پرحادثه از سرخابی‌ها باشیم چون قرمزها هم به دنبال پیروزی هستند تا بتوانند جام را بالای سر ببرند.

وی در مورد شرایط پرسپولیس هم گفت: سرخپوشان تهرانی تیم قابل احترام هستند آنها نقطه قوت شأن خط دفاعی است و به دنبال این هستند تا بتوانند مهاجمان استقلال را از کار بیندازند، بنابراین باید منتظر جدالی زیبا بین مهدی قائدی سرعتی و دریبل زن برابر مدافعان تنومند پرسپولیس باشیم و ببینیم کدام یک موفق خواهند شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه اتفاقاتی باید صورت بگیرد تا یک تیم بتواند از دربی پیروز خارج شود، گفت: به نظرم ارنج تیم یکی از اصل‌های موفقیت است البته تیم نیاز به آرامش دارد، بازیکنان باید خود را کنترل کرده، تمرکز داشته باشند و اجازه ندهند حواشی روی آنها تأثیر گذاشته و در روندشان خللی ایجاد کند مطمئناً هر تیمی که این فاکتورها را داشته باشد برنده این بازی خواهد بود.

صادق ورمزیار نقش کاپیتان را در این دیدار تأثیرگذار خواند و گفت: یکی از ارکان مهم این دیدار کاپیتان است، مردی که می‌تواند نقش تعیین کننده ای در رهبری داخل زمین داشته باشد، او باید به بازیکنانش آرامش داده، با آنها صحبت کند و اجازه ندهد رفتارهای حریف روی بازیکنان تأثیر منفی بگذارد بنابراین حسینی هم باید مراقب دروازه اش باشد و هم باید با بازیکنانش در ارتباط باشد تا آنها با آرامش ۹۰ دقیقه در زمین بجنگند تا پیروز شوند.

مدافع پیشین استقلال درباره هیجانات بسیار زیاد ساپینتو هم گفت: او یک مربی متعصب و هیجانی است و گاهی از کوره در می‌رود که می‌تواند برای او در دربی دردسرساز شود.او باید در کنار زمین آرامش داشته باشد و سعی کند این آرامش را به بازیکنان هم انتقال دهد هیجانات زیاد می‌تواند تأثیر منفی روی نفرات داخل زمین بگذارد و اینجا نقش بیژن طاهری به عنوان سرپرست بیشتر از گذشته خواهد بود.

ورمزیار به گذشته برمی گردد و در مورد بهترین بازی استقلال می‌گوید: بهترین بازی که برابر پرسپولیس انجام دادیم بازی بود که سه بر یک آنها را شکست دادیم، در آن بازی سراسر هجومی ظاهر شدیم و پرسپولیس نتوانست با درخشش غلامپور موقعیت‌هایش را به گل تبدیل کند.

مدافع پیشین استقلال که یکی از بهترین پنالتی زن‌های باشگاه استقلال بوده در مورد پنالتی جنجالی که به احمدرضا عابدزاده زد گفت: اول قرار نبود پشت آن ضربه پنالتی قرار بگیرم ادموند اختر رفت پشت توپ که ضربه را بزند که عابدزاده با او صحبت‌هایی کرد که دیدم شرایط روحی اش خوب نیست تصمیم گرفتم خودم ضربه رابزنم هنگامی که پشت توپ قرار گرفتم عابدزاده به سراغم آمد و تاکید داشت نمی‌توانم این ضربه را به گل تبدیل کنم، ما سال‌ها با هم در استقلال و در هتل هم اتاق بودیم و بارها به او در تمرینات گل زده بودم، زمانی که پشت توپ قرار گرفتم و به سوی توپ حرکت کردم در سه قدمی توپ تصمیم گرفتم نقطه‌ای که می‌خواستم بزنم را عوض کنم این کار را کردم و توپ وارد دروازه عابدزاده شد مستقیماً به سمت او رفتم و جواب حرف‌های او را داده و بعد به سمت هواداران رفتم تا خوشحالی ام را با آنها تقسیم کنم.

وی در مورد بدترین بازی استقلال هم گفت: زمانی که مرحوم حجازی سرمربی بود بازی را به حریف واگذار کردیم و این یکی از بدترین و ناراحت کننده ترین نتایجی بود که در دربی به دست آوردیم.

ورمزیار در پایان و در پاسخ به این سوال که نتیجه دربی را چگونه پیش بینی می‌کند، گفت: با توجه به شرایط دو تیم بازی سختی خواهند داشت و هر دو برای برد به زمین می‌روند اما فکر می‌کنم این دیدار با مساوی به پایان خواهد رسید و سپاهان از این نتیجه سود خواهد برد.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا