استان ها

قلعه نویی گل خراب کردن طارمی را هم دوست دارد!

بازیکنی که باید قدر فرصت‌ها را در جام ملت‌ها بداند

مهدی طارمی به راحتی می‌توانست در بازی با روسیه هت تریک کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، مهدی طارمی در نیمه اول بازی با روسیه یک فرصت خوب را از دست داد و در آخرین دقایق مسابقه با روسیه هم فرصت تک به تک و بسیار عالی را به اوت زد تا شاهد واکنش جالب امیر قلعه نویی کنار خط باشیم. البته قلعه نویی بعد از بازی از طارمی و تک تک ملی پوشان تشکر و قدردانی کرد. او نسبت به کارلوس کی روش تیمی هجومی‌تر را راهی میدان کرد و با مثلث طارمی، محبی و مغانلو به دنبال پیروزی مقابل روسیه بود. البته روس‌ها با تمام ترکیب اصلی خود به تهران نیامده بودند، اما در گام اول نتیجه مساوی مقابل این تیم نتیجه چندان بدی محسوب نمی‌شود.

امیر قلعه نویی با وجود آنکه طارمی فرصتی عالی را در دقایق پایانی بازی با روسیه از استاد، اما اعتقاد زیادی به این مهاجم دارد و بنای اصلی تیمش در فاز هجومی را روی او بنا کرده است. در شبی که خبری از سردار آزمون هم نبود طارمی بار‌ها و بار‌ها در میان مدافعان حریف جولان داد، ولی می‌توانست به راحتی دو گل دیگر هم بزند و در این بازی دوستانه‌ها تریک کند. وقتی او در دقایق پایانی آن فرصت عالی را از دست داد قلعه نویی کنار خط رو به نیمکت نشینان گفت عجب حرکت تیمی قشنگی بود، ولی حیف که این توپ گل نشد.

همان‌طور که اشاره شد قلعه نویی بعد از بازی دستی بر سر طارمی کشید و از او تشکر کرد. او قطعا اهمیت وجود طارمی در تیمش را می‌داند و به همین دلیل «مهدی گل خراب کن» را هم دوست دارد، اما تیم ملی ایران برای اینکه در جام ملت‌های آسیا طلسم شکنی کرده و حداقل راهی فینال شود، نیاز دارد که قدر چنین فرصت‌هایی را بیشتر و بهتر بداند. در چشم برهم زدنی جام ملت‌های آسیا فرا می‌رسد و آنجا ما نیاز داریم که تیمی بهتر و فرصت طلب‌تر داشته باشیم.

 مقابل روسیه بازیکنانی، چون شجاع خلیل زاده، کنعانی زادگان، نورافکن، طارمی و محبی نسبتا خوب کار کردند، اما هنوز تیم ایران با آن تیمی که بوی قهرمانی در آسیا را بدهد خیلی فاصله دارد که البته طبیعی هم هست. امیر قلعه نویی که بار‌ها و بار‌ها حضور در میادین بین‌المللی را با تیم ملی، استقلال و سپاهان تجربه کرده بهتر از هرکسی می‌داند که هنوز تیمش خیلی کار دارد.

انتهای پیام/

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا