اجتماعی

مردم بدون دغدغه امنیتی می توانند از طبیعت بکر مناطق “مجاز” مرزی بازدید کنند

فرمانده مرزبانی انتظامی از همکاری مرزبانان با عوامل انتظامی برای تسهیل تردد جاده ها خبر داد و گفت: مردم بدون دغدغه امنیتی می توانند از طبیعت بکر مناطق مجاز مرزی بازدید کنند.

به گزارش دانا نیوز، سردار احمدعلی گودرزی در بازدید از یگان های مرزی شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران از آمادگی مرزبانان برای حفظ و حراست از مرزهای کیان ایران اسلامی و ثبات و آرامش مرزهای منطقه خبر داد و گفت: مرزهای جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیت لازم برخوردار است و در کنار روابط دیپلماسی احترام متقابل بین مرزبانان کشورهای همسایه با مرزبانان برقرار است.

وی با تأکید بر اینکه روابط دیپلماسی مرزی با ۱۵ کشور همسایه صورت می پذیرد، افزود: هماهنگی بیش از پیش با مرزبانی کشورهای همسایه برقرار است و آنچه که امروز در منطقه خداآفرین و مرزهای استان آذربایجان شرقی مشاهده می شود، وجود امنیت در منطقه است.

فرمانده مرزبانی انتظامی با بیان اینکه امیدوارم صلح و آرامش در مرزهای همسایگان برقرار باشد، بر مساعدت جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مشکلات طرفین تأکید و اظهارکرد: با وجود مرزبانان غیور ایران اسلامی، مرزهای جمهوری اسلامی ایران از استحکام لازم برخوردار است و با مخلان نظم و امنیت و قاچاقچیان برخورد قاطع خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه مرزبانان موظف هستند امنیت مسافران و گردشگران را در مرزها تأمین کنند، گفت: مردم ایران اسلامی بدون دغدغه امنیتی می توانند از طبیعت بکر نقاط مجاز مرزی بازدید کنند و مرزبانان انتظامی کشور علاوه بر پوشش امنیت مرزها، در کنار آن با عوامل انتظامی در تسهیل تردد جاده های شهری و مسیرهای مرزی همکاری دارند.

گودرزی در بازدید از یگان های مرزی پارس آباد در جمع مرزبانان با تبریک فرارسیدن سال نو و ماه مبارک رمضان و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مظلوم مرزبانی گفت: بحمدالله در بازدیدی که امروز از شما مرزبانان صورت گرفت، شور و نشاط در چهره ها مشاهده شد که با غیرت وصف ناشدنی به تأمین امنیت مرزها می پردازید.

فرمانده مرزبانی انتظامی در ادامه با اشاره به نامگذاری شعار سال ۱۴۰۲ به نام” مهار تورم ، رشد تولید” توسط رهبر معظم انقلاب افزود: مرزبانان به عنوان مبارزان با پدیده شوم قاچاق می توانند نقش مهمی در تحقق شعار سال داشته باشند و با اهتمام و عزم جدی ، طرح ریزی و اتخاذ برنامه مناسب، از تولید داخلی در برابر قاچاق حمایت و ایت موضوع را سرمشق و سرلوحه کار خود قرار خواهند داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، گودرزی همچنین توکل بر خدا، بهره گیری از آموزه های دینی و فرمایشات بزرگ دینی، خدمت صادقانه و انقلابی بودن را یکی از مولفه های مرزبانان در  دفاع از حفظ حدود و ثغور  کشور دانست و اظهار کرد: انجام وظیفه و پاسداری مرزبانان  از مرزهای جغرافیایی انقلاب اسلامی ، مجاهدت در راه خدا و فرمایشات معصومین و بزرگان دینی تصدیق موضوع است.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا