استان ها

پیش‌بینی سفر ۶ میلیون نفر گردشگر به مناطق آزاد در تعطیلات نوروزی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خبرداد؛

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به ظرفیت‌‌های گردشگری موجود در مناطق آزاد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ بین شش تا هفت میلیون نفر به مناطق آزاد سفر کنند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، حجت الله عبدالملکی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، اظهار داشت: حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مناطق آزاد کشور فرصتی کم نظیر را برای خدمات‌رسانی هدفمند و معرفی ظرفیت‌های تجاری، فرهنگی و گردشگری این مناطق فراهم آورده است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود حجم سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ و حضور گردشگران در مناطق آزاد کشور رشد محسوسی داشته باشد و بین ۶ تا هفت میلیون نفر در تعطیلات نوروزی به مناطق آزاد کشور سفر کنند.

عبدالملکی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای میزبانی از مسافران و گردشگران در مناطق آزاد انجام شده، گفت: حضور گردشگران فرصت مطلوبی است برای معرفی تمامی پیشرفت‌های اقتصادی مناطق آزاد کشور در دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی که باید از آن بهره گرفت.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ضمن ابراز رضایت از عملکرد منطقه آزاد قشم در خدمت‌رسانی به گردشگران، عنوان کرد: توسعه عوامل رفاهی از جمله نظافت و زیباسازی محیط‌های شهری و گردشگری در میزبانی شایسته از گردشگران دارای اهمیت بالایی است و خوشبختانه از این نظر کار‌های خوبی را در قشم شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه روند ورود گردشگران به قشم به خوبی در حال انجام است، گفت: فراهم شدن امکان پهلوگیری همزمان هشت لندینگ کرافت برای جلوگیری از معطل ماندن گردشگران در زمان ورود به جزیره و همچنین نظارت بر توزیع اقلام مورد نیاز مسافران از اقدامات بسیار مطلوبی است که امیدواریم همچنان تداوم یابد.

انتهای پیام/

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا