استان ها

برداشت سلیقه‌ای در اجرای قوانین وجود دارد

استاندار کرمان: برداشت سلیقه‌ای در اجرای قوانین وجود دارد

استاندار کرمان گفت: برداشت متناقض از قوانین، ترک فعل برخی دستگاه‌ها، وجود نداشتن همکاری‌های بین بخشی از جمله مسائلی است که ریشه در مسائل فرهنگی دارد و باید در مسائل فرهنگی مطالبه گری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز؛ محمدمهدی فداکار در هشتاد و سومین نشست شورای گفت و گوی با موضوع بررسی موانع فرهنگی کسب و کار با بیان اینکه فرهنگ زیربنای همه فعالیت‌هاست، گفت: رفتارها و نگرش های ما از باورهای فرهنگی ما ناشی می شود و اگر فرهنگ اصلاح شود رفتارها نیز در بلند مدت اصلاح خواهد شد. او، افزود: تغییرات فرهنگی به کندی صورت می گیرد و گاهی ممکن است چند نسل بگذرد تا تغییری اتفاق بیفتد و در تغییر رفتارها، تبلیغات و متقاعدسازی تاثیرگذار است. فداکار ادامه داد: بسیاری از مشکلات مربوط به مسائل فرهنگی اقتصادی است به طوری که در قانون و مقررات مشکلی وجود ندارد اما برداشت سلیقه ای در اجرای قوانین مسائلی را ایجاد کرده است.

او بیان کرد: نگاه به سرمایه‌گذار و شکل گرفتن رفتارها در این زمینه به مسائل فرهنگی برمی‌گردد در صورتی که اگر همه شرایط برای سرمایه‌گذاری فراهم شود، اشتغال صورت می‌گیرد و تامین معیشت مردم نیز امکان‌پذیر خواهد بود. استاندار کرمان با اشاره به اینکه با قطع گاز، برق و تعطیلی واحدهای تولیدی مخالف هستیم، گفت: گاهی دستگاه های اجرایی به بهانه سخت گیری‌های دستگاه‌های نظارتی مشکلات و موانعی را ایجاد می‌کنند در حالی که دستگاه‌های نظارتی باید با این موضوع برخورد کنند. او اظهار کرد: برداشت متناقض از قوانین، ترک فعل برخی دستگاه‌ها، وجود نداشتن همکاری های بین بخشی از جمله مسائلی است که ریشه در مسائل فرهنگی دارد و باید در مسائل فرهنگی مطالبه گری کرد. فداکار گفت: استفاده از نظرات و پیشنهادهای اصحاب رسانه در زمینه فرهنگ سازی در محیط کسب و کار و رفع موانع و استفاده از ظرفیت صدا و سیما در این زمینه مورد تاکید است.

گفتنی است در این نشست گزارش فضای کسب و کار و بررسی جایگاه عوامل فرهنگی در فضای کسب و کار، گزارش ساختارها و توانمندسازی برای کمک به فرهنگ کسب و کار و گزارش بررسی موانع فرهنگی تشدیدکننده پیچیدگی فضای کسب و کار ارائه شد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا