استان ها

بالاترین نرخ مشارکت در انتخابات پارلمان محلی قزوین

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز از قزوین؛ مهدی بخشنده، رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: استان قزوین در ششمین دوره انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی، مقام اول را از نظر مشارکت به نسبت حائزین رای به دست آورد و خوشبختانه با اطلاع‌رسانی صحیح و شفاف رسانه‌ها انتخابات در فضایی آرام برگزار شد که نشان داد به بالندگی رسیده‌ایم.

بخشنده گفت: جوامعی توسعه یافته است که افراد به دیدگاه‌ها و نظرات متفاوت همدیگر احترام بگذارند و در کنار هم برای یک هدف مشترک حرکت کنند تا به توسعه‌یافتگی دست یابند، بنابراین با توجه به وجود تورم افسارگسیخته، امروز وقت آن است که در کنار هم بنشینیم و کمک کنیم که کشور از گردنه‌های سخت اقتصادی عبور کند.

این فعال اقتصادی اقتصادی به اهداف و استرتژی اتاق بازرگانی استان در دوره گذشته اشاره کرد و افزود: در دوره گذشته هدف‌گذاری ما تکمیل ساختمان اتاق بازرگانی بود که خوشبختانه با کمک همه اعضای نمایندگان و مسئولان این ساختمان با فضاهای قابل توجهی ساخته شد و برای بیست سال آینده مدرن خواهد بود.

بخشنده ادامه داد: مهمترین استراتژی دوره پنجم این بود که اتاق بازرگانی مرکز تعاملات اقتصادی باشد و به وظیفه قانونی خود که مشورت دادن به قوای سه‌گانه است، عمل کند که این هدف با جلسات منظم و موثر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی محقق شد.

این مقام مسئول در خصوص دیگر دستاوردهای اتاق بازرگانی، توضیح داد: تمایز فعال اقتصادی واقعی از فعال اقتصادی‌نما، تجلیل از بزرگان صنعت و تولید، راه‌اندازی پلیس بین‌الملل و استقرار دفتر وزارت خارجه در اتاق بازرگانی، راه‌اندازی واحد دادرسی و دادگاه بین‌المللی در استان برای رفع مشکلات حقوقی فعالان اقتصادی، تقدیر از آتش‌نشانان قهرمان که در اطفای حریق منطقه چرم‌سازی جان خود را به خطر انداختند و پرستارانی که در دوران کرونا به سلامت مردم کمک کردند از دیگر دستاوردهای اتاق در دوره قبل بوده است.

او آموزش به گروه‌های مختلف را مهم‌ترین اقدام اتاق بازرگانی استان دانست و افزود: در این مسیر از یک کار کلاسیک و آکادمیک خارج شدیم و آموزش‌ها کاربردی شد تا خروجی داشته باشد و در دوره جدید اتاق بازرگانی قصد دارد که وارد عرصه‌های بین‌المللی شود چون اگر موضوعات اقتصادی بین‌المللی را به نیروهای جوان خود آموزش ندهیم در خط ثروت و فروش کالاها با موانعی مواجه خواهیم شد و در همین خصوص راه‌اندازی مدرسه تجاری یک ایده علمی است که دنبال تحقق آن هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین اظهارکرد: وظیفه ما این است که بتوانیم ارتباط قوی و خوب با رسانه‌ها داشته باشیم، چرا که می‌توانیم با اطلاع‌رسانی شفاف، امید را به جامعه برگردانیم و ظرفیت‌های برزگ صنعتی خود را نشان دهیم و قطعا در دوره بعد درب اتاق بازرگانی به روی تمامی رسانه‌ها باز است.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا