حوادث

ضرورت نهادینه کردن فرهنگ سوت‌زنی برای مقابله با فساد/ تقویت پلیس امنیت اقتصادی در استان‌ها

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از برنامه‌ریزی برای تقویت پلیس‌ امنیت اقتصادی در استان‌ها خبر داد و بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ سوت‌زنی برای مقابله با فساد تاکید کرد.

به گزارش دانا نیوز، سردار حسین رحیمی در جمع معاونان و روسای پلیس امنیت اقتصادی با تاکید براینکه باید در برخورد با جرایم و مفاسد اقتصادی مقتدرانه و با برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند ورود کرد، اظهارکرد: امروز دشمن بیشترین توان و ظرفیت خود را در حوزه اقتصادی به میدان آورده است و در بخش اقتصادی هجمه‌ای همه جانبه و تمام عیار را علیه کشور ما به اجرا گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه امروز فراجا و به صورت ویژه پلیس امنیت اقتصادی در خط مقدم و در نوک پیکان مقابله با تهاجم و هجمه ناجوانمرانه اقتصادی دشمنان قرار دارد، گفت:‌ باید با همه توان به میدان مقابله با جنگ اقتصادی دشمن بشتابیم و اجازه ندهیم که دشمنان به مطامع شوم و ددمنشانه خود دست پیدا کنند.

رحیمی با اشاره به اینکه باید راهبردها و چشم اندازهای مشخص و مدونی در حوزه مقابله و برخورد با جرایم اقتصادی ترسیم شود، گفت: در همین راستا باید در قالب و چهارچوب برنامه‌ریزی صورت گرفته فعالیت کنیم. در حوزه مقابله با مفاسد اقتصادی باید مقتدرانه ورود کرد و با مجرمان اقتصادی که در حقیقت ستون پنجم دشمنان هستند برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه تقویت پلیس‌های اقتصادی استان ها در دستور کار است، گفت: تقویت و تجهیز پلیس‌های اقتصادی سراسر کشور به عنوان سر انگشتان و بازوان اجرای پلیس اقتصادی کشور را به صورت ویژه در دستور کار داریم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه همکاری، تعامل و هم افزایی با سازمان و بخش‌های مختلف در راستای برخورد همه جانبه با جرایم مختلف اقتصادی را مهم و اساسی می‌دانیم، گفت: برخورد جدی با جرایم اقتصادی نیازمند عزمی جدی و همه جانبه است و باید با عزمی ملی و اراده‌ای پولادین اجازه ندهیم که مفسدان و مجرمان اقتصادی با اقدامات مجرمانه خود زندگی و آرامش و آسایش مردم را به چالش بکشانند.
 
رحیمی همچنین در جلسه هم اندیشی پلیس امنیت اقتصادی با کارشناسان اقتصادی کشور نیز با بیان اینکه با تشکیل هسته‌ها، جلسات و برنامه های هم اندیشی با صاحب نظران اقتصادی به دنبال مقابله جدی و همه جانبه پیشگیری از جرایم مختلف اقتصادی هستیم، گفت: به‌طور جد باید با تدوین، تنظیم، ابلاغ و انجام صحیح قوانین و بخشنامه های لازم از یک سو و در سطحی کلان تر باید در قالب و بستر یک مدیریت جهادی تصمیمات و تدابیر اندیشیده شده در حوزه‌های مختلف مقابله با جرایم اقتصادی اجرا شود.

ضرورت نهادینه کردن فرهنگ سوت‌زنی برای مقابله با فساد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه امروز در خلال خلاءهای قانونی و برخی رانت‌بازی‌ها که در گذشته صورت گرفته است، متاسفانه شاهد وقوع برخی مفاسد و جرایم اقتصادی در سطح کشور هستیم، گفت: تدوین و نهادینه کردن فرهنگ سوت زنی (گزارش‌گری فساد) در بخش های مختلف دولتی، خصوصی و … می تواند در بخش مقابله با مفاسد اقتصادی تاثیرگذار باشد.

رحیمی با اشاره به اینکه پلیس امنیت اقتصادی در شروع راه خود است و با عزمی جهادی به دنبال رفع مهمترین دغدغه مردم یعنی مسائل اقتصادی است، گفت: در این عرصه بدون کوچکترین تعللی وظایف و مسئولیت‌های خود را به انجام خواهیم رساند.

به گفته وی مقابله با جرایم و مفاسد اقتصادی نیازمند عزمی ملی و جدی است که در این عرصه همکاری و هم‌افزایی همه صاحب نظران و اندیشمندان حوزه مقابله با جرایم اقتصادی را خواستاریم.

رحیمی با بیان اینکه در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری خود پرچمدار و سلسله جنبان و پیشران اقدامات جهادی در حوزه اقتصادی و همچنین مقابله همه جانبه با مفاسد و جرایم اقتصادی بوده و هستند، گفت: همه باید در این حوزه دغدغه مند و مسئولانه وظایف و مسئولیت‌های خود را به انجام برسانیم و نباید فراموش کنیم که کوچک‌ترین تعلل در این حوزه گناهی بزرگ و نابخشودنی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا