عمومی

اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از ۲۴ اسفند ماه در استان زنجان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مشهود تقی لو با بیان اینکه مانور اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی اهداف و نحوه اجرای این طرح تبیین و همچنین ساماندهی نیروهای و دستگاه‌های حاضر نیز انجام خواهد شد، افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب بوده و این ساعت نیز تا ۱۲ شب قابل تمدید است.

این مسئول با بیان اینکه در طرح بسیج سلامت نوروزی از همه اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، سامانه‌های آب‌رسان، نمازخانه‌ها، پمپ بنزین‌ها و غیره بازدید خواهد شد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان از طریق سامانه ۱۹۰ ارتباطات مردمی آماده دریافت هرگونه شکایت در حوزه بهداشت مواد غذایی، آب شرب و هرگونه خدمات حوزه بهداشت است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در ایام تعطیلات نوروزی، گفت: افراد با رعایت بهداشت فردی از جمله شست‌وشوی منظم دست‌ها با آب گرم و صابون و کوتاه نگه‌داشتن ناخن‌ها به حفظ سلامتی خود و دیگران کمک کنند؛ گفتنی است همچنین مواد غذایی را از محل‌هایی که ضوابط بهداشتی به ویژه بهداشت فردی را رعایت می‌کنند، خریداری کنند.

تقی لو با بیان اینکه شهروندان از خرید مواد غذایی بالقوه خطرناک از قبیل ساندویچ، دل، جگر و غیره که توسط دست‌فروشان عرضه می‌شود، جدا خودداری کنند، اظهار کرد: در هنگام خرید مواد غذایی و آشامیدنی دقت کنید که بر روی محصول حتماً تاریخ تولید و انقضا، پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شناسه نظارت، آدرس محل تولید و شرایط نگهداری درج شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه به منظور جلوگیری از ابتلاء به بیماری‌های انگلی و عفونی روده‌ای مثل کاهو، سبزیجات و میوه‌جات را قبل از مصرف شسته و گندزدایی کنید، خاطرنشان کرد: از خرید کنسروهای باد کرده و زنگ‌زده و هر نوع مواد غذایی که خواص ظاهری (طعم، بو و مزه) آن تغییر کرده باشد، خودداری کرده و مواد غذایی کنسروی را قبل از مصرف ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بجوشانید.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا