عمومی

لزوم آمادگی دستگاههای متولی لرستان برای میزبانی از مسافران نوروزی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمدرضا دالوند روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر و شورای راهبری ترافیک لرستان به مصوبات جلسه گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای میدانی که از ورودی‌ها و اماکن رفاهی و خدماتی بین راهی داشتیم، اقدامات صورت گرفته کافی نیست.

وی ادامه داد: امروز تصمیم بر این شد، برای اجرایی کردن مصوبات گذشته و جلسه امروز به صورت میدانی نظارت و بازدیدهایی به‌عمل آید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بر لزوم آمادگی هر چه بیشتر برای میزبانی مهمانان نوروزی تاکید کرد و گفت: متولی نظافت، فضاسازی و مبلمان شهری، شهرداری‌ها هستند از این‌رو ورودی و خروجی شهرها با مشارکت اداره کل راهداری استان ساماندهی خواهد شد.

دالوند با بیان اینکه نظافت فضای شهری در خرم‌آباد شروع شده و ادامه خواهد داشت، افزود: به منظور ساماندهی ورودی و نظافت از دیگر شهرهای استان در این ایام باقی مانده سال بازدید خواهیم کرد.

وی متولی اماکن اقامتی را آموزش و پرورش و دانشگاه لرستان دانست و عنوان کرد: این دستگاه‌ها باید از لحاظ امکانات، تجهیزات و مباحث فرهنگی آمادگی لازم را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، ادامه داد: با توجه به همزمان بودن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای پرداختن به مباحث فرهنگی است، اماکن گردشگری رفاهی و خدماتی و پرتردد استان باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

دالوند با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی باید تیم‌های نظارتی در بحث رعایت بهداشت و مباحث فرهنگی تشکیل دهد، عنوان کرد: برای کنترل راه و ترافیک جاده‌ای استان قرار شد پلیس راهور با همکاری راهداری نظارت بیشتری در رعایت مسائل ایمنی توسط رانندگان داشته باشند تا سوانح و تصادفات جاده‌ای به حداقل برسد.

وی از تشکیل تیم نظارتی دانشگاه علوم‌پزشکی و سازمان صمت خبر داد و افزود: به منظور ارائه خدمات و رعایت بهداشت این تیم‌ها باید مراکز اقامتی، خدماتی و رستوران‌ها را کنترل و نظارت کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، تاکید کرد: برای پذیرایی از مهمانان نوروزی در ایام ماه مبارک رمضان شهرداری‌ها باید تدابیر لازم را جهت جلوگیری از روزه‌خواری در اماکن عمومی پیش‌بینی کنند.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا